Wpis z mikrobloga

Jak to jest z tym paliwem na zimę w #motocykle ? Dobijać do pełna czy mieć w d.? Moto stoi w krytym garażu, temperatura zimą spada do 2 stopni. Poza pokrowcem nie planowałem żadnych innych czynności. A jak Wy zimujecie swoje motocykle?
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@przegryw69: Ja dolewam do pełna. Moto w stodole ( ͡º ͜ʖ͡º)
Chociaż do pełna w tym roku doleję dopiero za 2tyg bo nie mam jak aktualnie.
Pokrowiec również + aku w ciepłym pomieszczeniu i jakoś 1-2razy je doładuje w ciągu zimy
  • Odpowiedz
no właśnie przy styku z benzyną nie rdzewieje, ale jak masz mało paliwa, to przy zmianach temperatury para wodna się skrapla na ściankach i rdzewieje. a jak masz pełny bak, to
1. nie ma miejsca na wilgoć
2. ścianki stykają się z benzyną, która blokuje dostęp powietrza/wilgoci
  • Odpowiedz
@przegryw69: tyle ile zostanie tyle zostawiam. Nie dolewam, nie odlewam. Z reguły jest to gdzieś między rezerwą a 3/4 baku - zależy jaka pogoda była pod koniec mojego jeżdżenia.
  • Odpowiedz
@przegryw69: jak ma stac pare miechów to lepiej dolać do pelna. Chodzi tylko o skraplanie się wody, a jak wiemy nasze motocykle nie lubią wody w baku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@przegryw69: na to wychodzi. Mało w baku i zimny garaż, gdzie często dochodzi do kondensacji pary wodnej.

Możesz dodać 50ml mixolu żeby natłuścić układ paliwowy. Silnik od takiej ilości raczej się nie obrazi.
  • Odpowiedz