Wpis z mikrobloga

Witajcie wypokowicze.

Śledzę sprawę ET od dłuższego czasu. Jako, że Poznań oraz rejony miejsca zdarzenia nie są mi obce (polibuda) pozwolę sobie na małą analizę tego co się stało, a dokładnie o czarną postać pojawiającą się na dwóch monitoringach.

W najbardziej znanym nagraniu widać o godzinie 3:18 jak czarna postać przechodzi przez pasy i mija ET oraz AZ. Jak wszyscy wiedzą istnieje drugie nagranie ok 2 minuty przed, gdzie w okolicach skrzyżowania z ul. Wierzbową, czyli jakieś 150-200 metrów wcześniej, widać tą samą postać. Postać ta twierdzi, że idzie z dworca PKP do swojego mieszkania gdzieś na Starym Mieście. I tutaj teraz zaczynają się teorie.

Zacznijmy od tej, ze czarna postać jest kozakiem i nie boi się iść przez pół miasta. Z PKP do Wierzbowej jest ponad 2,5 km. Co daje średni wynik ok 30 minut chodu.

Mapa

Ostatni pociąg, który podjeżdża na dworzec to 2:52 oraz 2:54.

Pociągi

Jak widać, czarna postać z buta nie jest w stanie przejść tej drogi w tak krótkim czasie. Trzeba doliczyć wysiadkę, i wyjście z tego bubla jakim jest Dworzec PKP.

To skąd ta postać się tam znalazła?

Przyjmijmy, że postać lubi tramwaje/autobusy nocne. Spod Dworca PKP są 3 trasy którymi można podjechać na przystanek Mostowa (znajduje się on najbliżej miejsca gdzie zarejestrowano ja, czyli Wierzbowa). Te 3 możliwości to Dworzec Zachodni, Most Dworcowy lub Poznań Główny (poznań mejn stejszon). Z czego DZ oraz MD to są przystanki obok siebie, na jednej trasie.

Przyjmijmy, że postać chce się dostać z Poznań Główny.. Trasa jaką musi pokonać prezentuje się następująco:

Trasa1

Jak widać, kurs zaczyna się o 3:22 a ów osoba ma kawałek do przejścia. Tylko, ze kurs kończy się o godzinie 3:45 (Plac Bernardyński a później kawałek z buta. Jak się ta osoba teleportowała? Sprawdźmy inną trasę.

Trasa2

jak widać, osoba musiałaby wstrzelić się w punkt. Tzn pociąg musiałby przyjechać kilak minut wcześniej a autobusy tramwaje być co do minuty. Przystanek docelowy o 3:15 (pl. Bernardyński + but), więc minute przed nagraniem z monitoringu. Jednak jeśli osoba nie zdąży na pierwszy kurs, to witamy ją o 3:43 na miejscu.

Sytuacje mają się podobnie gdyby jednak czarny wybrał kurs na przystanek Most. Św. Rocha. Dlaczego jednak tego nie zrobił? Tego nie wiemy. Według Rutka, możliwe, że cała trójka skręciła w ulicę Za Groblą, w kierunku miniparku i starej gazowni. Możliwe, że jakiś inny monitoring to uchwycił (o czym wspominał Kwadrat). Wiedziała o tym policja i możliwe, że przez to, że Rutek ogłosił to, dał tezę temu, że czarna postać jest podejrzana i przez to też beknął.

Gdyby jednak czarny się bronił, to policja musi sprawdzić, czy ktoś po prostu wysiadał z pociągów o godz. 2:52-2:54. Gdyby jednak czarna postać wysiadała na Garbarach mogłaby mieć alibi, jednak o tej godzinie żaden pociąg na Garbary nie podjeżdżał. Tą interpretację zostawiam wam.

Pozdrawiam
alt_killa

#ewatylman #csiwykop
  • 43
@alt_killa: dlaczego zakładasz, że prosto z dworca musiał iść do domu, może przyjechał wcześniej i musiał coś jeszcze załatwić, spotkać się z kimś? ktoś zresztą pisał wczoraj, że jeżeli miałby wracać z dworca w kierunku, w którym zmierzała "czarna postać", to obrałby inną trasę (stary browar, krakowska).
@alt_killa: Ma około 25 minut na przejście 2,5 km, do tego ma ponad 190cm wzrostu i dobrze drałuje jak widać na filmach. Jak dla mnie czas realny. Rozkład tramwajowy zmienił się w poniedziałek (temat był tu poruszany).
@alt_killa: ale bierzesz pod uwagę że codziennie mamy do czynienia z takimi krzyżującymi się losowo drogami? Tobie spóźni się autobus a ja będę 10 minut #!$%@? szukać kluczy żeby wyjść z domu. Tym sposobem trafiamy na siebie mimo że "planowo" nigdy nie powinniśmy się spotkać.
@DawajMario:
Nie, nie przypadek. Podłożenie świni i spacyfikowanie Rutka, który jakby stracił impet, dało mi wiele do myślenia. Założyłem konto nie dlatego, że wykop mi się podoba, tylko dlatego że ta sprawa mnie interesuje, a tutaj najwięcej ciekawych rzeczy na ten temat można znaleźć
@1korner: A skąd my możemy wiedzieć czy nie jesteś tu wstawiony z ramienia pseudo detektywa w celu ocieplenia jego wizerunku? To że w pierwszym swoim poście sugerujesz, że areszt dla jego pracownika to "podłożenie świni" daje wiele do myślenia. A zajęcie się przez Kwadrata "czarną postacią" było najlepszym dowodem na to że on juz wtedy stracił impet i zajął się bajdurzeniem byle konferencję zrobić.
@DawajMario: to tak wita się nowego użytkownika! mam Ci pokazać czystość intencji na zdjęciu albo zaświadczenie z ABW(sic!), że ja to ja? Myśl sobie co chcesz. A wracając do tematu, Rutek nie tyle zajął się Czarną Postacią, a wydarzeniami na skwerku. Tam - moim zdaniem - tkwi rozwiązanie zagadki
@przygarnijkropka:
Czarna Postać może mieszkać tam za zakrętem z Mostową, więc może weszła do swojej klatki schodowej i tyle. Mogła też oczywiście realizować zadanie śledzenia ich i w odpowiednim momencie wyprzedziła, by spotkać się z nimi w parku
Rutek coś mówił o nagraniach na których widać jak razem z czarną postacią idą w kierunku starej gazowni czyli to tak jakby na tym nagraniu z komputerowego, skręcili w za Groblą i cofnęli do gazowni.. ale nikt nie potwierdził no i to by oznaczało,że na tych wszystkie monitoringach z apartamentowca i okolic mostu to nie oni
wszelkie nagrania zza apartamentowca czy z mostu są mało czytelne i raczej mylą tropy. tam się nic nie dzieje, ktoś chodzi i tyle. moim zdaniem oni w ogóle nie doszli do mostu, wszystko odbyło się na tym skwerku lub za nim
@1korner: widzę, że nie nie zauważyłeś, że ten post napisałem z premedytacją w konwencji Twojego postu w którym sugerujesz intencje "czarnej postaci" i kwestionujesz uczciwość prokuratury. I tak jak ja nie chcę i nie mogę wymagać od Ciebie zaświadczenia swoich intencji tak Ty nie możesz wymagać od "czarnej postaci" takiego samego zaświadczenia tylko dlatego, że przypadkowo znalazła się na nagraniu ostatnich chwil życia Ewy Tylman.

Szczęście w nieszczęściu, że na tym
@DawajMario:
Stary, alt killa założył ciekawy wąteczek, a jego ustalenia wydają się być nader interesujące. Dotyczą procesu przemieszczania się Czarnej Postaci z PKP w kluczowych godzinach. Czarna Postać jest obecnie świadkiem. Może być przypadkowym przechodniem, a może mieć związek ze sprawą. Więc tej chwili to Ty wydajesz zaświadczenie, że znalazła się tam przypadkowo (a prokuratura jest uczciwa). Próbuję dociec prawdy, a nie trollować tak jak to robisz wobec mnie. Chyba, że
@1korner: próbujesz dociekać do prawdy przy możliwościach które się wyczerpały bo rutkowski przestał sypać monitoringami z rękawa a jedyna żywa osoba na tych nagraniach to ten bidny chłop ubrany na ciemno.

Oświeć mnie w takim razie, jakie to wnioski wyciągnąłeś z "podłożonej świni" pana nie detektywa?
Oświec mnie jakim cudem osoba rzekomo zamieszana wchodzi praktycznie na swoją przyszłą ofiarę?
Oświeć mnie jakim motywem kieruje się śledzący wchodząc pod monitoring i włazi
@DawajMario:
Mój Drogi, sama sprawa zaginięcia jest banalnie prosta i całokształt dostępnych danych jest dostateczny, by stwierdzić, że Ewa zaginęła na ulicy Za Groblą, na tym placu zabaw bądź za nim. Nie wymyślaj tu figur semantycznych, że Czarna Postać włazi na nich, ona idzie za nimi i wyprzedza. N
@DawajMario:
Jakie pytania? Jak nie widzisz, że uciszają sprawę i przekierowują uwagę na sprawę Rutka, to nic nie zrozumiesz.
Nie wiem jakim motywem kieruje się Czarna Postać i czy w ogóle jest w to zamieszana. Wiem, że warto jej się przyjrzeć.
@1korner: ile Ty masz lat? Myslisz że podczas postępowania prokurator będzie latał z każdym szczegółem sledztwa do mediów bo inaczej gimbaza powie że wyciszajo? Człeniu, to jest śledztwo a nie w11 na polsacie. #!$%@? no widzę, że jednak trzeba zrobić porządek z zielonkami bo zaleją nas zjeby z onetu. wołam @eltrial: Ty wiesz co z nim zrobić.
@DawajMario:
Widzę, że Ty naprawdę wiesz co z nimi robić, prawdopodobnie są tu mądrzejsi od Ciebie. Nie kumasz bazy, a hamletyzujesz o gimbazie. Nie wniosłeś nic w wątku, a się sadzisz. Zrozum, że autor wątku dał nowy power do tematu, więc nie stękaj, tylko, proszę Cię, daj coś od siebie albo zamilknij.