Wpis z mikrobloga

@60groszyzawpis Piekne zaoranie bzdur o tym że Assad stworzył ISIS. W to że np Iranowi byłoby na rękę szkolić bojówki które by walczyły w Iraku z amerykanami w trakcie ich obecności jeszcze bym uwierzył ... ale syria? Szukałe mtroche po necie wiadomości z temtego okresu (2004-2010) ... nic nie udalo mi sie znalezc ...
#syria
  • 23
@Lemartez: Dzięki. Tak teraz nie mam mozliwosci się rozpisywać, a te głupoty można jescze mocno wypunktować. Z drugiej strony widzę że nie warto, bo do gościa nic nie trafia. Do wniosków też konkretnych doszedł - jestem ruskim trollem. Odkąd założyłem konto, na wypoku piszę o Syrii, ale teraz zleciała się masa ekspertów, co każdego kto nie potępia Assada będa wyzywać od ruskich klakierów. Taki minus tej interwencji w Syrii z mojego
@60groszyzawpis: Jedziesz z nimi! :D A poważnie widzę że gościu przekleja te sama wiadomość w wielu miejscach .... pytanie ktotutaj jest trollem w tej sytuacji.

Assad i SAA czyści w zaden sposob czysci nie sa ... rosjanie w syrii też nie... ale cholera ... my tutaj mamy wybór jak w polskiej polityce ... mniejsze zło ;)
@Lemartez: heh wszystkie tagi okołowojenne od sprawy z Ukrainą zmieniły się w oskarżanie kogoś o to, że jest ruskim trollem, napiszesz swoją opinie na jakiś temat, to nieważne czy masz rację, wystarczy odrobina akceptacji działań Rosji i jesteś trollem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kwsap: źle do tego podchodzisz. Traktować to powinnismy jako mozliwośc dyskusji i wymiany poglądów - nawet od oponentów w rozmowie mozna sie czegos ciekawego dowiedziec ;)

Gorzej jeżeli zaczyna sie oklejkowanie ludzi ala ruskie trolle, i poslugiwanie sie polprawdami i klamstwami ... na koncu odwracajac ogon.
może tropem bądż wskazówka na powiązania asada z irackim IS dla Ciebie i innych powinna być partia Baas


@bombastick: Rozwiń myśl jeśli łaska, bo tym tropem idąc to można powiedzieć, że dowodem na powiązania USA z ISIS jest to, że wspierali Al-Kaidę w trakcie sowieckiej interwencji w Afganistanie.
@60groszyzawpis: co mam rozwijać sprawdź sobie co to jest partia Bass kto po co i gdzie ją założył, sprawdż wspolny mianownik tej partii w Iraku jak i Syrii następnie sprawdź kto od 1979 roku stal stał na czele partii w Iraku. A teraz wróć do korzeni państwa islamskiego i odpowiedz sobie a pytanie z jakiego środowiska się wywodzą się protoplaści tego ugrupowania.
@bombastick: Rozwiń myśl jeśli łaska, bo tym tropem idąc to można powiedzieć, że dowodem na powiązania USA z ISIS jest to, że wspierali Al-Kaidę w trakcie sowieckiej interwencji w Afganistanie.


@60groszyzawpis: ale tak tłumaczy to w jednym z wywiadów pewien dość ostatni popularny na wykopie doktor
@bombastick: Nie partia Baas jest protoplastą Pańśtwa Islamskiego, ale co najwyżej elementem który przyczynił się do jego zasilenia. Po "de-Baasyfikacji" irackiego życia publicznego przez rząd powstały po interwencji Amerykanów, to jej członkowie sami zaczęli szukać sojuszu z islamistami, pomimo nie posiadania wspólnego podłoża ideologicznego. Tak więc, jeśli już ktoś tu ponosi winę to przede wszystkim jest to Irak, który zmarginalizował i wykluczył organizację licząca nawet kilkaset tysięcy członków.

Drugą sprawą jest
@60groszyzawpis: no szkoda że ty nie wiesz za wiki nie chce mi sie szukac lepszych żródeł :Do poprawy stosunków syryjsko-irackich doszło w końcu lat 90. XX w. Oba państwa nawiązały wymianę handlową, która trwała aż do inwazji Stanów Zjednoczonych na Irak. Większość broni zakupionej nielegalnie przez obłożony sankcjami Irak pochodziła z Syrii. Obawiając się, że autorytarny rząd w Damaszku mógłby być kolejnym celem amerykańskiego ataku, Syria z jednej strony włączyła się