Wpis z mikrobloga

#amiga A1200 konwerter do HDMI. Chciałbym na takim jednym hackathonie pokazać #oldschool Amigę :) Raczej nie chcę ciągnąć ze sobą monitora (którego zresztą nie mam) tylko podłączyć to TV. Dlatego potrzebuję jakiś konwerter do HDMI. Czy coś takiego (sensownego) jest? Z tego co pamiętam to A1200 miała sygnał VGA (potrzebna przejściówka bo dzikie złącze) ale na jakiś dziwnych częstotliwościach. Nie wiem jak to będzie wyglądać na dużym TV, pewno kiepsko ale chciałbym spróbować :)

Czy ktoś z #elektronika jest na tyle #old że pamięta #staredobreczasy i używał #amiga?
  • 4
@repro5: Przez modulator przejdzie sygnał w formacie telewizyjnym PAL (z interelace). Do A1200 można było podłączyć TV przez copmosite albo przez VGA, tylko pamiętam że częstotliwości były jakieś dziwne - trzeba było mieć monitor "multisync".

Bez przesady, ze taki old.


Dla mnie to historia sprzed prawie 20 lat więc, na tym hackathonie będą ludzie którzy się urodzili mniej więcej w tym czasie kiedy ja kończyłem używać A1200 :-) To dla nich
@dktr: A to ja wiem :) Tylko wtedy będę mógł użyć wyłącznie "telewizyjne" tryby a ja bym chciał wykorzystać VGA (640x380 @72Hz bez interlace). Tylko, że to miało jakieś dzikie częstotliwości skanowania i pamiętam, że nie każdy monitor to obsługiwał. Dlatego szukam czegoś co mi skonwertuje do hdmi, tak żeby chciało działać.

Szukam czegoś co jest sprawdzone.