Wpis z mikrobloga

Sprawa #ewatylman ewidentnie ma drugie dno, a my mirki i cała reszta osób zainteresowana sprawą i jej wyjaśnieniem jesteśmy aktualnie poddawani akcji mającej na celu szerzenie dezinformacji i wyciszenie medialne sprawy. Należy wskazać, iż działania te są poniekąd skuteczne, bo dla wielu osób, po postawieniu niebieskiemu zarzutu zabójstwa, sprawa jest wyjaśniona.

Zastanówmy się, zatrzymanie Prostokąta i jego ludzi, to ewidentnie zabieg mający na celu odwrócenie uwagi od istoty samej sprawy - Prostokąt jest tutaj istotną osobą i po części to przez jego działania, sprawa nabrała takiego rozgłosu. Prokuratura, nie wiadomo czy coś ma, czy tylko wydaje jej się, że coś ma. Nie znamy powodów, dla których sąd przychylił się do wniosku o areszt dla niebieskiego - mogło to być motywowane np. jego własnym bezpieczeństwem.

Przypominam też, że wcześniej - jakiś tydzień temu - policja oświadczyła, że ma nagranie z tramwaju z godz. 3:24, na którym jest zarejestrowana Ewa Tylman z niebieskim na przystanku przed Mostem Św. Rocha. O tym nagraniu większość mirków już zapomniała, bo nie zostało ono udostępnione i nie ma go nigdzie w necie. O godz. 3:30 niebieski jest na kamerze z bud. Wstęga Warty, naprzeciwko w/w przystanku. To daje mu 6 minut na popełnienie zabójstwa i pozbycie się ciała i wszystkich elementów garderoby rzekomej ofiary, w taki sposób, że do dziś policja, straż i inne służby nie potrafią ich odnaleźć pomimo prowadzenia intensywnych poszukiwań przez kilka dni.

Ja nie kupuję tej wersji.

#ewatylman
  • 16
@kyloe: Prokuratura ma coś wyklucza tylko nieudzielenie pomocy. Sąd zgodził się na areszt więc pozostaje czekać na ciało lub proces/wyciek akt ze śledztwa.
@sam_gold: Na etapie decyzji o tymcz. aresztowaniu sąd nie decyduje o winie podejrzanego, tylko daje akcept prokuraturze do prowadzenia dalszych działań na podstawie uzasadnionych przypuszczeń i przedstawionych wersji możliwego przebiegu wydarzeń ( wystarczy, że uzna, iż zgromadzone w sprawie dowody dają podstawę, aby dać wiarę wersji przedstawionej przez prokuratora). Przypominam, że w tej sprawie nie ma najważniejszego dowodu tj. ciała rzekomej ofiary, nie wiadomo, czy #ewatylman nie żyje.
@sam_gold problem w tym ze nie sa bezpodstawne bo niebieski zaczal mowic ale potem jednak zmienil zeznania itd. gdyby siedzial cicho caly czas to by go pewnie nie aresztowali. Wiem ze wystepuje w roli adwokata diabla, bo sam przychylam sie do wersji ze on jest winny bardzije lub mniej tyle ze denerwuje mnie nasza wladza sadownicza i bagiety
@kyloe: W ogromnej większości zgadzam się z Tobą: też wydaje mi się, że sprawa jest skomplikowana. Co do dezinformacji, to akurat głównie zajmuje się tym Rutkowski, po prostu strzela chwytliwymi, krwawymi hipotezami, które nie łączą się w całość, a na dodatek sam jest podatny na manipulację (vide jego reakcja na motyw satanistyczny, którego nie należy oczywiście odrzucać od razu, tylko traktować jak jedną z kolejnych hipotez).
Powody, dla których sąd zgodził