Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki i Mirabelki korzystające z #modo korzystam z #modo901 i modeluje sobie model w ramach nauki tego narzędzia. Fajnie się nawet pracuje, przypomina Blendera połączonego z Maxem ale brakuje mi zaznaczania części loopów. Czyli klikam jeden face i 5kwadratów dalej drugi z CTRL i mamy zaznaczone te po drodze. Do tego oczywiście brak F2 boli strasznie. No, ale nie to jest ten problem. Modeluje sobie taki oto pistol i mi się takie coś zrobiło, myślałem że to kilka faceów na siebie nachodzi ale jednak to nie to, zrobiłem merge i nic. Co to jest? edge są ciemniejsze i subdivision tego nie bierze. Zaznaczam sobie jeden face i w info mam, że zaznaczyłem 2 lub nawet 4. WUT? #3d #modelujzwykopem
KotAlik - Hej Mireczki i Mirabelki korzystające z #modo korzystam z #modo901 i modelu...

źródło: comment_4qtjI8IuFXDrqsR6LsVHURdYQ1tnfXlH.jpg

Pobierz
  • 3
@KotAlik: Zaznaczasz jeden poligon potem drugi i dajesz shift +g - zaznacza Ci scieżke

Brak f2 czyli czego? Rozwiń

To wygląda na to, że zaznaczyłeś cześć i dałeś wygładzenie(maxowy turbo smooth)

Daj mesh cleanupa 2 razy :)
@Banks: Lekko mało wygodne, ale zawsze coś.
F2 Tego się nie da wytłumaczyć, to trzeba pokazać. https://vimeo.com/57686760 Może wydaje się mało potrzebne, ale jak zaczniesz korzystać to praktycznie rezygnujesz z korzystania bridge'a czy extrudowania.
Właśnie zaznaczyłem cały obiekt i chciałem wygładzić tabem, ale nie wygładziło. Edge są ciemniejsze, tak jak by były zdublowane poligony, ale nie są.