Aktywne Wpisy
BoroPrimorac +204
Pamiętacie tę żenadę jak uśmiechnięte fajnopolaki z warszawki oglądali obrady sejmu w kinie?
#polska #wybory #sejm #warszawa #nieruchomosci
#polska #wybory #sejm #warszawa #nieruchomosci
źródło: Zdjęcie z biblioteki
Pobierz
44Bw4jKocK +1802
Hejo
Mogę was prosić znów o wyplusowanie mojej zbiórki?
https://zrzutka.pl/5cbxt9
#ktochlopupomoze #pomagajzwykopem
Ps. Może znacie jakieś osoby publiczne które udostępniają takie zbiórki np na FB? Wiem że jest TeamLitewka, a ktoś jeszcze?
Mogę was prosić znów o wyplusowanie mojej zbiórki?
https://zrzutka.pl/5cbxt9
#ktochlopupomoze #pomagajzwykopem
Ps. Może znacie jakieś osoby publiczne które udostępniają takie zbiórki np na FB? Wiem że jest TeamLitewka, a ktoś jeszcze?
źródło: temp_file4503307927239361293
Pobierz




No dobra dzisiaj kolej na mnie i przygody w firmie. Oczywiście od razu ostrzegam - język hermetyczny więc... no dobra.
Miesiąc temu jak nie lepiej na jednej z baz pojawił się problem z restartującymi się urządzeniami. Punkty dostępowe chodziły po parę godzin i jeb nagle ni z gruchy ni z pietruchy reboot. Z uwagi, że wszystko zasilane jest przez PoE 24V i do tego przez gównianego Mikrotika RB260GSP (#rb260gsptozuo) to myślę - pewnie wina tego szajsu. Bo to szajs okrutny. No dobra. Wymieniłem na EdgeRouter X SFP - bo akurat potrzebowałem 5 portów PoE + SFP dla uplinku po światłowodzie - urządzenie jak znalazł. Podłączyłem i spoko.. chodziło 2 tygodnie i problem znowu. Urządzenia się rebootują - tym razem 3 sztuki na raz. Myślę sobie - kabel gdzieś musi być jebnięty bo przeca innej opcji nie ma. Pojechałem, kable wymieniłem - domontowałem 3 urządzenie tak na wszelki wypadek. I znowu lipa - ludzie dzwonią że przerwy mają - i to coraz częstsze i dłuższe (dziękujemy za DFS #kurmac). Co najlepsze restartują się zawsze końcówki a nie główny switch/router do którego wszystko jest podłączone - więc już zgłupiałem - wymieniłem buforówkę na zwykły zasilacz tymczasowo - może tutaj jest jakiś problem bo z zasilaczami buforowymi różnie bywa. Ni chu a ;) To samo. 3-4 godziny i jeb reboot murowany. Wymiękłem. Dzisiaj pojechałem i wstawiłem Cisco SG-308 jako przełącznik + pasywny adapter POE-24V i zwykły zasilacz 24V. Trzymajcie kciuki mireczki sieciowe.
Skoro problem jest od miesiąca, to dowiadywałeś się, czy w tej bazie było ostatnio coś montowane? Coś co mogłoby triggerować DFSa?