Wpis z mikrobloga

Witam Mirków z #arduino
Taki mam problem - mam dwa Arduino UNO do których mam podłączone masę przełączników, świateł itp. Ogólnie jedno Arduino już jest całe zapchane - mam jeden wolny pin. Na drugim mam podłączonych parę czujników - DHT, woda, ogień, kontaktron itp.
Zamysł był taki - te dane mają być transmitowane po Bluetoothie do laptopa (docelowo #raspberrypi , tam przetwarzane (smart home). No i spoko, jedno Arduino - wszystko przesyła, jest ok. Co teraz zrobić z tym drugim UNO?
Można na jednym komputerze / raspberry mieć więcej niż jedno urządzenie bluetooth pod USB podpiete, a na każdym z nich komunikować się z innym urządzeniem?
Druga opcja - RF 433MHz pomiędzy dwoma Arduino. Ale tu jest problem, bo biblioteka VirtualWire nie jest kompatybilna z Servo.
Jak inaczej przeprowadzić komunikację?
#elektronika
  • 9
@xerxes931: Właśnie co się dało, to już wrzuciłem do ekspanderów. Klawiatura membranowa, wyświetlacz, przełączniki, przekaźniki... Nie mam już więcej tam upchnąć raczej.
@greggy: teoretycznie BT umożliwia spięcie do 8 urządzeń w konfiguracji 1master 7 slave, w praktyce nie spotkałem się z implementacją w telefonie, nawigacji czy kompie, która by na to pozwoliła
teoretycznie BT umożliwia spięcie do 8 urządzeń w konfiguracji 1master 7 slave, w praktyce nie spotkałem się z implementacją w telefonie, nawigacji czy kompie, która by na to pozwoliła


@kici666: A czym to niepozwalanie sie objawia?
Mam właśnie spięte na BT klawiaturę, myszkę, dwa interfejsy BT>RS232, komórkę (która zgłasza się jako stado urządzeń) oraz sporadycznie spinam jeszcze słuchawkę-audio. I to wszystko działa na raz, oczywiście bez rewelacji ale jest sparowane i
@greggy: ~7,5$ to nie majątek :) Uno zostaną to przydadzą się do innych projektów. Ja mam po kilka sztuk Uno, Mega i Nano. Gdyby jakiś działający projekt się uszkodził, to bez wnikania w szczegóły - szybka podmianka. Nie chciałbym bez oświetlenia w mieszkaniu zostać :)