Wpis z mikrobloga

Mieliłem dzisiaj goździki w blenderze, takim z plastikowym pojemnikiem. Nie dość, że się za dobrze nie zmieliły, to jeszcze cały blender mam teraz zawalony jakimś osadem z tych goździków. Ma ktoś pomysł jak to zmyć? Próbowałem już wrzątku, nacierania solą/sodą oczyszczoną, octu, soku z cytryny, wódki, pasty do zębów i na razie bez skutku. #pytanie #pytaniedoeksperta #kuchnia #facetwkuchni
  • 16
  • Odpowiedz
@Marmite: Ja miałem podobnie kilka lat temu z gwiazdkami anyżowymi w blenderze. Do dziś pachnie anyżem i nic z tym nie dałem rady zrobić... Obawiam się, że Tobie to się tak samo wżarło na dobre.
  • Odpowiedz
@Marmite: z czasów "sprzed moździerza" w kuchni stosowałem taki trick
zioła, które chciałem zmielić rozkładałem na papierowy ręcznik ( kilka, kilkanaście warstw ) zawijałem, kładłem na deskę do krojenia i naparzałem tłuczkiem do mięsa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@umiarkowany_ekstremista: No wiem, ze eksploatowany, w sumie to gdyby nie Wykop, tobym pewnie nie pamiętał, że można go użyć :D niestety nie zadziałał. Wybielacz mogę spróbować, będzie się plasować w kolejce zaraz za cifem i szorowaniem czymś mocniejszym niż sól/soda. A co nie tak z sodą kaustyczną w tym wypadku?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@verterka: nie, poszło do śmieci, choć nie dlatego - wydaje mi się ze używałem go mimo tego osadu. Mam nauczkę na przyszłość i jak widać ty niestety też xd
  • Odpowiedz