Wpis z mikrobloga

Czy wykop opanowany został przez trolli? Mają konta od 1-5 miesięcy i sieją ferment polityczny!

Jestem na wykopie od 7 lat, głównie pasywnie czytam. Fajny był zawsze ten charakter wykopu - pro-wolnościowy, prawie libertariański. Postulowanie dostępu do broni, Korwin, niechęć do ZUS i skarbówki, wyśmiewanie durnych pomysłów legislacyjnych w PL i UE, wspomaganie chorych dzieci, wykop-effect'y itd.

Przed wyborami stało się coś dziwnego. Zaczęło się chyba od fali nienawiści do partii pana Svetru tzn. KROPKA-Nowoczesna-PL :) Moja głowa myślała z początku, że może mają na sumieniu jakieś przekręty - ale po dokładniejszej analizie wpisów zwykle okazywało się, że to tendencyjne zarzuty. Często też zwyczajne manipulacje (wyrwane z kontekstu wypowiedzi, które miały niby godzić w poczucie patriotyzmu...słabe).

Później byli uchodźcy i ich sprawa. No powiedzmy, że to się po prostu wpisywało w "stary wykop".

Teraz natomiast, czytam główną i oczom nie wierzę. Sami zobaczcie i oceńcie te nagłówki [każdy przeważnie po kilkaset wykopów]. Jaki styl, jaka tematyka, jaka relatywna liczba w stosunku do innych! Wygląda na koszmarnie inspirowane konkretnymi opcjami politycznymi:

- Są oświadczenia majątkowe posłów. Bankowiec Ryszard Petru milionerem
- Histeria posłanki Platformy ws. Trybunału
- Nadludzie z GW o Polakach podludziach"
- Stefan Niesiołowski buntuje się przeciwko obecnej władzy.
- Kornel Morawiecki o Trybunale - owacja na stojąco!
- Kornel Morawiecki: wszyscy sędziowie TK powinni się podać do dymisji
- Szef Superaka do Wyborczych i Lisów: Krzyczycie "demokracja", a myślicie "kasa"
- Platformiany koniec świata
- Ciekawe wystąpienie posłanki. Miażdży hipokryzje Platformy O.
- Stanisław Tyszka (Kukiz'15) Zmienić ustrój! Naprawić RP! Zlikwidować TK!
- Orban najbardziej wpływową osobistością w Europie :: Europa Środkowa

Dla kontrastu jest też coś o ZUS:
- Trwają prace nad obniżeniem wieku emerytalnego. Eksperci: to fundowanie kryzysu! [i ma to tylko 12 wykopów]

Uderzający jest fakt, że wymowa tych wpisów jest zupełnie ODWROTNA do tego co jest prezentowane w tzw. mainstream media. Wiem, że GW jest znienawidzona, ale mówię też o TVP (serwisy informacyjne, TVP Info). TVN24 ni mam ;) Schizofrenii informacyjnej można dostać! I depresji ;)

Tezy moje, wyjaśniający stan rzeczy są dwie:
1. mamy opłacony troll attack -> zobaczcie na konta "mącicieli", większość to świeże kilkumiesięczne konta!
2. ludzie z wykopu naprawdę popierają działania władzy -> mam nadzieję, że to fałszywa teza. Dla mnie tutejsza społeczność to taka "klasa średnia+" internetu. Nie pasuje mi całkowicie to do jej obrazu...

Czy ktoś może mi potwierdzić? Albo - jak najbardziej - zaprzeczyć!?
  • 6
  • Odpowiedz
Ja tez jestem od niedawna na wykopie, i co z tego. Mam swoj mozg. Nie jestem botem, nie jestem trolem. Natomiast co do twoich watpliwosci to osobiscie sadze, ze po prostu zazwyczaj frustraci, a tacy popieraja skrajnosci, sa duzo bardziej zdyscyplinowani. Zwlaszcza ci popierajacy wszelkiej masci ruchy faszyzujace, nacjonalistyczne itd. Mysle, ze takim ludziom nawet nie trzeba placic. Oczywiscie, kazdy ma prawo do wlasnej, nawet najglupszej opinii, natomiast fakt, ze niektorych autorow
  • Odpowiedz
@entragian: Mam dokładnie takie same odczucia! Zwykle było celne punktowanie bezsensów politycznych, a teraz zmasowany atak jednego punktu widzenia.
Jakakolwiek próba dyskusji kończy się argumentami "a u was biją murzynów". Dodatkowo fala niesamowitej nienawiści w komentarzach do znalezisk politycznych (zwykle bez merytorycznych podstaw).
Negowanie informacji z jednych źródeł i bezkrytyczna afirmacja innych.
Nie mówiąc już o tym, że tytuły zawierające "zaorał, zmasakrował itp. powodują raka - kiedyś były w zasadzie zarezerwowane
  • Odpowiedz
@schopen2: nie mogę się zgodzić ze stwierdzeniem, że wykopki to debile :) No proszę Cię! :) A odnośnie polityki, ee takie tam gadanie i generalizowanie. Wiadomo, ze politycy mają organ cynizmu wysoce rozwinięty ale to oni tworzą państwową rzeczywistość i trzeba się z tym pogodzić ;)
  • Odpowiedz