Wpis z mikrobloga

#logikarozowychpaskow w najczystszej postaci...
tl:dr


Znam parę niebieski i różowy. Niebieski trochę pantofel, bo z każdą duperelą dzwoni do różowej, no ale cóż, nie mój związek, nie mój interes. Ogólnie jesteśmy bliskimi znajomymi, wspólne imprezy, wieczory przy piwku itp.
W tym miesiącu kupili samochód (za całe 1400zł, kolejny, który zezłomują za pół roku) i wiem, że jest im ciężko. Załatwiłam po znajomości robotę różowemu, bez umowy na miesiąc, bo a) tylko na zastępstwo b) różowy ma duże benefity od państwa/instytucji i nie może w ogóle zarabiać, bo jej te 2 kafle* benefitów zabiorą, czyli albo na czarno, albo wcale. Praca lekka, nawet bardzo - siedzisz w "wysepce" i sprzedajesz liquidy do efajek z częstotliwością 1 klient na godzinę. Ogólnie za samą tą pracę spłacą całą pożyczkę, którą wzięli na auto.
Moje auto też się sypło i to dość mocno, za same części 2,5k i robocizna 1,2k. Byłam przygotowana na 800zł robocizny i tyle miałam w kieszeni. Na tym warsztacie dobrze znają niebieskiego, bo też mechanik z zaprzyjaźnionego serwisu. Umowa jest taka, że on za mnie poświadczy te 400zł, jeśli nie oddam, to szef mu potrąci z wypłaty. Oczywiście oddam co do grosza i to w wyznaczonym terminie, co oboje wiedzą, już kilkadziesiąt razy ja się u nich zapożyczałam, czy oni u mnie, nie było najmniejszego problemu nawet z drobnymi kwotami typu dyszka za paliwo, takimi "do podarowania".
Co na to różowy? Inba over 90000 bo jak to, ZA NIĄ POŚWIADCZASZ?! HURRRR JA SIĘ NIE ZGADZAM DURRRR!

W sumie najgorsze jest to, że przez najbliższy miesiąc będę się z nią widywać codziennie i trochę mi przykro ( ͡° ʖ̯ ͡°)


#rozowepaski #niebieskiepaski #takbylo
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MoralneSalto: Niebieski jest pantofel jak po tym ci nie poświadczy, a różowa szmata, na twoim miejscu pewnie spełniłbym obywatelski obowiązek i powiedział komu trzeba. że ona na czarno robi i by się skończyło rumakowanie na państwowym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Krol_Pontaru: ja mam chyba za miękkie serducho, bo każdemu chcę pomóc i nie potrafiłabym tak p------ć kogoś do skarbówki. Chciałam dobrze, a wyszło jak zwykle. Ona jest taka milusia dla mnie, jak jestem w pobliżu, a jak mnie nie ma to widać wyżej co o--------a.
  • Odpowiedz
@Krol_Pontaru: ten niebieski to taka ciapa, a taki fajny chłopak, marnuje się przy niej. Godność i rozum się skończył wtedy, kiedy sobie wziął do mieszkania 2 koty, BO ONA TAK CHCE (a ma swoje cztery ściany) i pobrał jej na kredyt motocykl, laptopa, telefon itp. co oczywiscie on spłaca ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MoralneSalto: Nie wiem co trzeba mieć w głowie żeby sobie tak dać na głowę wchodzić, nawet miłość nie jest tak ślepa. Nie dość, że darmozjada utrzymuje to jeszcze babsztyl księżniczkuje, ktoś jej powinien podrzucić ziarnko grochu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@TheOldMan: 1200 za wyjęcie starego silnika, rozłożenie na części, diagnozę, całkowitą wymianę silnika na nowy, wymianę uszczelek, przełożenie rozrządu i czegośtam jeszcze, wymianę oleju, płynu chłodniczego, diagnozę sprzęgła, a musiał całe wyjąć i to wszystko w 4 dni to dużo?
  • Odpowiedz