Wpis z mikrobloga

@Krzemien: Deszcz zalewa wszystko w Łodzi. Jak będą naprawdę duże opady to wszystko popłynie ( ͡° ͜ʖ ͡°) O ile Widzew ma zbiornik na księżym młynie w którym w razie czego woda się nazbiera to centrum już niezbyt. A kanały były robione w na początku 20 wieku ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeśli cie ten temat interesuje to polecam wybrać się przy większych
  • Odpowiedz
@piksel169: jaki dworzec? xD przecież to po prostu kolorowa wiata pod którą wjeżdżają tramwaje, która do niczego nie pasuje, pod którą nie ma niczego poza hulającym wiatrem i której dach za kilka miesięcy przestanie być transparentny.
  • Odpowiedz
@Im_from_alaska: A mowa o Dworcu Tramwajowym Centrum, który był bardzo potrzebny w tym miejscu i o który ludzie walczyli od dawna. Przypominam też, że na tym polegała łódzka architektura - nic do niczego nie pasowało. Nie mówiąc już o komuszych wysrywach w postaci Centralu i Manhattanu, które rosły, niszcząc wszystko dookoła.
  • Odpowiedz
@piksel169: ale to nie jest dworzec. to może w zamyśle był dworzec, napewno był inspirowany dworcem w lizbonie, zapewne takie centrum przesiadkowe było potrzevbe, ale to jest po prostu wysoki dach na torami i tyle. do tego ohydny.
jesteśmy już dawno po czasach komuny, więc jednak waarto byłoby zadbać, żeby nowe obiekty jakoś tam pasowały do otoczenia.
  • Odpowiedz
@Im_from_alaska:
@piksel169: w Lodzi byłem tylko przejazdem i nie wiem jak wygląda okolica tego "dworca", ale bardzo ładnie wygląda, na pewno lepiej niż te ogromne wiaty które postawili w Katowicach. Ładne, kolorowe, byleby teraz to w czystości utrzymać. No chyba ze mocno gryzie się z otoczeniem to fakt, trochę lipa. ale sam pomysł na wiatę mi się podoba.
  • Odpowiedz