Wpis z mikrobloga

Dwa lata robót drogowych po to żeby zrobić z jednego z kluczowych skrzyżowań replikę Bombaju.


@skejna: ale jak mowilem, ze dwa lata psu w dupe i ktos powinien za to trafić po trybunał to było ,ze hehe, poczekajmy, ze bedzie system i w ogóle pieknie.
A poza tym tam nie mialo byc czasem mosty czy wiaduktu, ale nieeeee, bo most tak bardzo szpeci?
stroił się i boje się aby kilka miesięcy nie zmieniło się w rok strojenia.

( )> @Radus:
Weź pamiętaj żeby mnie zawołać za dwa lata, bo jestem przekonany że dalej będzie burdel. To skrzyżowanie jest źle zbudowane. Jedyna szansa w obwodnicy budowanej za miastem, która sprawi że część ruchu przesunie się poza miasto.
@Sepzpietryny: Tydzień temu czekałem 15 minut na tramwaj aż przejedzie z jednej strony skrzyżowania na drugą żebym mógł wsiąść, także obawiam się że mam informacje z pierwszej ręki.

Popisy Tirowca :D, korek po horyzont, zablokowane kilkadziesiąt pojazdow i wszystko przez popisy tirowca !

@skejna: Ja widzę że idzie płynnie a tramwaje mają osobne torowisko więc nie mają problemów.
To największe skrzyżowanie w Łodzi i powinno mieć wiadukt lub tunel ale banda idiotów nie dopuściła do jego budowy, na szczęście niedługo otwarcie A1 i rozpoczęcie budowy S14 więc powinno być lepiej.
To największe skrzyżowanie w Łodzi i powinno mieć wiadukt lub tunel ale banda idiotów nie dopuściła do jego budowy, na szczęście niedługo otwarcie A1 i rozpoczęcie budowy S14 więc powinno być lepiej


@Sepzpietryny: Czyli reasumując, jednak źle zbudowane i z dupy?
Ja kolego na tramwaj czekałem pomimo osobnego torowiska. Jeszcze zanim odpalili skynet, bo torowisko może i osobne ale skrzyżowanie wspólne.

Z tymi torowiskami wiąże się jeszcze jedna ciekawa historia, są
@skejna: Nie, zbudowane najlepiej jak w danej sytuacji można. Miej pretensje do kajakarzy z fenomenów itp.
Mamy godziny szczytu i widzę że tramwaje jadą płynnie!

Co do osobnych pasów dla MPK to sie w 100% zgadzam, powinny być wszedzie gdzie jest miejsce, po co mają stać z samochodami jak mogą razem po osobnym pasie, do tego z tych pasów mogły by korzystać karetki itd. Dodatkowym plusem były by wspólne przystanki autobusowo-tramwajowe
Nie, zbudowane najlepiej jak w danej sytuacji można. Miej pretensje do kajakarzy z fenomenów itp.

Mamy godziny szczytu i widzę że tramwaje jadą płynnie!


@Sepzpietryny: Zaklinasz nieco rzeczywistość :D, mnie nie obchodzi czy władze mialy jakieś pole do manewrowania, czy kajakarze lub cykliści zakazali. Jest źle, no aleeee najlepiej jak się dało Panieee cieszmy się.
@skejna: O czym Ty piszesz? Gdzie zaklinam cokolwiek? Na kamerce masz wyraźnie płynny ruch, mogło by być lepiej z wiaduktem ale i tak jest nieźle a ten swoje "jest źle i trzeba narzekać" bo od tego będzie lepiej!
@Sepzpietryny: Jestem w robocie, kamerki nie za bardzo dzialają. Zresztą, jakie godziny szczytu - zobacz co się zacznie odpieprzać gdy ludzie powychodzą z pracy. Już teraz korek po zasięg wzroku kamery (mam statyczny obraz).
@skejna: To są godziny szczytu a większy ruch jest tylko na Kopcińskiego i do łuku przed wiaduktem i tylko dlatego że to DK 14 i masa tirów jadących w stronę Strykowa, więcej niż kilka minut nie czeka się na tym skrzyżowaniu.
Remonty w mieście były bardzo potrzebne, pewne rzeczy mozna było zrobić lepiej ale bycie takim malkontentem uchodzi chyba tylko w Łodzi!
@skejna: @ksaler: Jakoś nie widzę tam nikogo kierującego ruchem, ruch jest spory ale to normalne na takim wielkim skrzyżowaniu w wielkim mieście w godzinach szczytu które zaczynają się ok 15:00 i trwają kilka godzin geniuszu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@skejna: @ksaler Jakoś przegapiłem moment gdy rzekomo pokierowali ruchem mimo że sprawdzam co kilka minut. Ktoś mocno się stara wyłapać fragment gdy jakiś idiota na chwilę zablokuje jakiś kierunek a narzekanie na korki to jakiś ulubiony sport polaków.