Wpis z mikrobloga

Właśnie wchodzę na stronę jednego z moich banków - mianowicie #tmobileuslugibankowedostarczaneprzezaliorbank i ze zdumieniem zauważyłem, że dopierdzielili mi właśnie 6 złotych opłaty miesięcznej za kartę.
Nie wiem, pewnie zaszły zmiany i teraz darmowa karta jest tylko przy określonych obrotach - ale nawet się nie orientowałem, nie szukałem, nie dowiadywałem się, tylko natychmiastowo zamknąłem kartę. Nienawidzę takich surprajsów z dupy, a nie mam też czasu ani ochoty, aby non-stop śledzić te notoryczne zmiany w tabelach opłat i prowizji. Zachowują się, jakby mieli jakąś sraczkę. 6 złotych to też jest pieniądz i nie będę darował. Miało być wszystko za darmo - dlatego tam założyłem konto. Jakbym chciał się dawać strzyc jak baran, to bym nigdy do tego banku nie szedł, tylko został w starym, poczciwym #bzwbk
Poza tym wolałbym, aby funkcjonowało to na innej zasadzie - mianowicie zachodzi zmiana, ja loguję się do banku i pojawia się komunikat, czy zgadzam się na nowe warunki opłat (taka i taka podwyżka). Dopóki nie przeczytam wiadomości i się nie określę, to nie mam dostępu do bankowości internetowej. Jak się nie zgodzę, to zamykam konto, zabieram manatki i idę gdzie indziej. A jak się zgodzę, no to wiadomo.
Te banki serio są takie krótkowzroczne i głupie, że w tak prosty sposób lubią tracić swoich klientów?
Całe szczęście w zanadrzu mam też konto i kartę w Eurobanku, gdzie (póki co!) wszystko mam za darmo.
Ale pewnie niedługo historia zatoczy koło, dowalą mi opłaty, a ja znów będę szukał darmowego banku.

Po co to wszystko, ta zabawa w kotka i myszkę?

#banki #finanse
  • 14
@Siemomyslaw: Po zalogowaniu się na konto był komunikat o zmianie tabeli opłat i prowizji na bodajże dwa miesiące przed ich wprowadzeniem. Oczywiście nie było to na zasadzie takiej jak opisałeś, że chciałbyś, aby był i nie blokował obsługi konta do czasu jego przeczytania, ale jednak był.
@James_Earl_Cash Mam, ale u mnie to jest bardziej skomplikowany temat, bo jeszcze mam u nich lokaty. I warunkiem wyższego oprocentowania na lokacie jest zrobienie minimum 300 złotych obrotu kartą miesięcznie. Ale konto i karta chyba jest za darmo, musiałbym się upewnić.
@James_Earl_Cash: Mało znowu się nie zdenerwowałem, bo patrzę, a tu na moim koncie w Eurobanku... pobrana została opłata za kartę 4,90 PLN !
Ale doczytałem, że w przypadku zakupów kartą za minimum 300 złotych, opłata ta będzie zwracana do 15-go dnia następnego miesiąca. Tak więc trochę odsapnąłem.

Z kontem też nie jest kolorowo, bo aby było za darmo, trzeba spełnić któryś z warunków - np. wpływ 1000 złotych co miesiąc, powiązanie
@Siemomyslaw: Czyli tak typowo za darmo to już chyba nic nie ma. Mieszkam w UK, a karta mi potrzebna raz na parę miesięcy jak zjeżdżam do PL albo w awaryjnych sytuacjach. Co ciekawe tutaj praktycznie wszystkie banki mają konta za free. U nas rząd podniósł bankom jakąś opłatę i dlatego teraz przycinają na klientach.