Wpis z mikrobloga

Mirki wkrecila mnie ta sprawa zaginiecia Ewy - dlatego wzywam ekipe CSI: Wykop - a moze razem uda nam sie cos zdzialac! Podejde do sprawy nieco inaczej - napisze swoje wnioski, ale i mam troche pytan do Was.
Jestem ciekaw Waszych opinii, zapraszam do merytorycznej dyskusji.

I. MOTYW ?: (po co, w jakim celu ktos dziewczyne porwal?)
1. Okup - nie ma bogatej rodziny, jej ojciec nie jest zadnym biznesmanem, czy politykiem - z tego co czytalem przecietna finansowo rodzina - nie widze celu, daje max 10% prawdopodobienstwa. (To ze teraz ktos sie zglosil po okup oceniam na probe wyludzenia).
2. Porwanie - mysle ze dziewczyna musialaby miec jakas niezwykla ceche (patrz dzial II) zeby ktos ja porywal w srodku duzego miasta, gdzie chodza ludzie i sa kamery - mimo wszystko tu daje najwieksze szanse biorac pod uwage urwanie tropu przez psy i brak dziewczyny na innych kamerach gdyby po prostu sobie poszla - duzo wskazuje ze z przystanku ktos ja wywiozl autem.
3. Napasc seksualna - jw ryzykowne miejsce
4. Dlug - czesc osob wskazuje ze 'niebieski' mogl chciec splacic swoj rzekomy dlug wystawiajac dziewczyne - kurde to ile on musial byc winny ? 100 tys, 200 tys ?! A gdyby tak bylo mysle ze ktos w pracy czy ze znajomych w koncu by zauwazyl ze kreca sie w okol niego ciemne typy czy cos jest 'nie tak' - wydaje mi sie to malo prawdopodobne.
5. Psychopata - po prostu jakis psychol porwal ja bez powodu - to musialby to niezle zaplanowac
6. Inny (czekam na Wasze)

II. DLACZEGO ONA ?: (co takiego ma w sobie ta konkretna dziewczyna ze ktos mogl zaplanowac taka akcje a nie porwac jakas inna np z wiejskiej drogi czy jakiegokolwiek miejsca bez kamer?)
1. Cechy wizualne - jak ktos w innym poscie napisal - moze komus sie spodobala i ja sobie 'zamowil' - daje max 5% na taka opcje - gdyby w taki sposob dzialaly grupy co chwila bysmy mieli takie porwania - dodajmy do tego ze Ewa wyglada na normalna, nie wyrozniajaca sie dziewczyne - wiec po co tyle zachodu ?
2. Dlug - a moze to ona miala dlug ? Dla mnie watpliwe - to musialby byc duzy dlug zeby ktos ja za to porywal - rodzina czy znajomi raczej by zauwazyli chociazby po jej zachowaniu.
3. Inny - Wasze typy ?

III. KTO ?
1. Niebieski - nie widze motywu - za duzo osob robi tutaj z niego arcymistrza zbrodni - pamietajcie ze latwo cos podpasowac pod wersje na chlodno, natomiast jesli mial taki plan zeby ja komus 'wystawic' - to wydaje sie to opcja bardzo ryzykowna, z wieloma mozliwosciami wpadki (kamery, inni ludzie, srodek miasta, itp). Aczkolwiek jest mozliwa opcja ze niebieski byl przypadkowo w centrum wydarzen - np widzial jak ktos ja porywa - faktycznie na kamerze nie wyglada na pijanego, watpie zeby ktos komu sie 'urwal film' chociazby szedl normalnie, bez wahania sie na boki niczym narciarz w slalomie gigancie (nie pytajcie skad znam :D)
2. Chlopak - ponoc sie poklocil z Ewa tej nocy - byc moze zemsta ? Byc moze zobaczyl ja sama na lawce albo z niebieskim i sie w nim zagotowalo ?
3. Ktos na zlecenie - porwanie na zlecenie - wtedy jw potrzebny motyw i dlaczego ona.
4. Ktos przypadkowy - ktos np chcial ja okrasc, uderzyl, przypadkiem zabil - no ale musialby tam byc autem zeby ja wywiezc - watpie raczej wszystko wyglada na szybka akcje.

IV. MOJE WNIOSKI I PYTANIA:
1. Najbardziej prawdop. wydaje mi sie ze to bylo porwanie - szybka zaplanowana akcja:
- Psy urywaja trop jak gdyby ktos ja wlasnie z przystanku wywiozl autem.
- Znikniecie nastapilo w jak dobrze pamietam ok 10 min.
- nie widac na innych kamerach zeby dziewczyna stamtad odchodzila
Tylko jaki byl motyw i cechy szczegolne tej dziewczyny ??? Tutaj najbardziej prawdop. wydaje mi sie zemsta i emocje jej bylego.
2. Ew. pytanie do poznaniakow - czy jest jeszcze jakas strona w ktora Ewa mogla odejsc i nie byc zauwazona przez kamere ?
3. Niebieski cos kreci - nie wyglada na #!$%@?, chwile po jej porwaniu wystraszony gdzies dzwoni - wyglada to podejrzanie, ale mi bardziej wyglada jakby byl swiadkiem porwania, albo np sam jej cos przypadkowo zrobil - czy jest mozliwosc ze oboje poszli nad Warte i nie zlapala tego zadna kamera ? Wtedy prawdopodobne wydaje mi sie ze np typek poszedl sie odlac a dziewczyna #!$%@? po prostu wpadla do rzeki i koles sie zesral - stad nerwowy telefon i wymigiwanie sie urwaniem filmu - czuje sie winny.
4. Gdzie dokladnie znaleziono ten dowod ?
5. Czy ktos moze zrobic najprostsza mapke w paincie z narysowanymi liniami drogi Ewy, niebieskiego i kamerami z polem widzenia?
6. Czy ktos moze podeslac wszystkie materialy foto/video ? Tak samo profile nibieskiego i jej chlopaka, zdjecie rodziny ?
7. Ktos napisal ze niebieski to homo - skad taki wniosek ?
8. Ktos napisal ze brat rzekomo pracuje w ABW - skad taki wniosek ?
9. Czy trzecia osoba widoczna na nagraniu i mijajaca ewe z niebieskim - zostala przesluchana ?
10. Czy sa zeznanie tego do kogo dzwonil niebieski ?

Wszystko to tylko moje luzne przemyslenia z dupy, nie wysuwam zadnych oskarzen.

#csiwykop #ewatylman
Wolam ludzi z poprzedniego postu i innych udzielajacych sie i licze na dyskusje z Wami: @unknown_stranger @krulewna @pierniki_mojej_babci @ladny_kawaler @tyna0 @bryli @rskk @FluidPanda @helloworldtoday91 @anonimowy_kot @szajsesznycel @Bambro @Pete1 @Rammar @mrbungle @escobar @redmere @Horvath @akwajuk21 @Obserwator_z_ramienia_ONZ @axk_ @rainkiller @Kumika @Aro232 @Bruce_Wayne @WolfSky @pan-audytor @lubielizacosy @taktoto @Scr1pt @whyduck10
@Hardek @hashtag @wisniowy_smak @kaczmar119 @helloworldtoday91 @MN00 @maxtrosoft @FluidPanda @vaxx @lammy @mychu1 @unknown_stranger @SagaS @piterparker
  • 620
Niebieska kurtka nie miał czasu operacyjnego, żeby szybko coś wymyślić i schować zwłoki. Miał 8min, był pijany i sam fakt zgonu pewnie go zablokował na dobre 5min.
@helloworldtoday91: @escobar: Ktoś zauważył, że przystanek jest doskonale widoczny z okien Ibisu? Nie ma żadnej kamery wewnętrznej, która obejmuje także widok za oknem (tym samym przystanek)? Przystanek jest dokładnie za moimi plecami, gdy patrzę na Ibis.

https://www.google.pl/maps/@52.402622,16.9423611,3a,75y,161.86h,89.39t/data=!3m6!1e1!3m4!1swpRI02EoyQd59_fG45vPSg!2e0!7i13312!8i6656
Pobierz u.....r - @helloworldtoday91: @escobar: Ktoś zauważył, że przystanek jest doskonale w...
źródło: comment_WsG5K28WmogJFIn91UN5xtyNTT3L4mhR.jpg
Dobra, jeszcze jedno, ustalmy raz na zawsze; o której niebieski powinien ruszyć w stronę Kazimierza żeby o 3:32 być pod latarnią obok Ibisu? [ zakładamy, że stał na przystanku razem z Ewą]