Wpis z mikrobloga

@Ripper_roo: Wystarczy o coś podobnego poprosić wegan/wegetarian, ale zamiast surowego mięsa kazać im nawpieprzać się surowymi kartoflami z pola (ʘʘ). Wyciągnąć z ziemi, otrzepać z kurzu i zjeść w takiej formie, w jakiej go zastali. Podobnie, jak to uwzględniono w ich zadaniu, bez gotowania, przyprawiania, czy jakichś sosów. Powodzenia.
@Ripper_roo: pytałaś wegan i wegetarian, a ja żadnym z nich nie jestem. Ja skomentowałem obrazek bo rzuca się w oczy i powoduje raka. Komentarz do niego sensowny, ale nie chce mi się sprawdzać szczegółów (dat) wiec wypowiadać się nie mam zamiaru.
Choć na pierwszy rzut oka wygląda sensownie.
A waeganom dupki zmiękkły, bo odpowiedź wymaga trochę myślenia, a oni się bardziej w rozpowszechnianiu sloganów, i wrzucaniu "dramatycznych" obrazków specjalizują, niż w
ać, że mamy cechy raczej roślinoźerców. Długie jelita, szczęka ruchoma w poprzek, płaskie zęby i niższy odczyn oh e żołądku od drapieżników. To raz. Dwa, właśnie ze względu na to, że mamy dostęp do dowolnego jedzenia, dieta wegańska jest najrozsądniejszym wyjściem - jest zdrowa, zapobiega wielu chorobom i nie wymaga masowego zabijania zwierząt. Nie ma sensu kurczowo trzymać się mięsa tylko dlatego, że pomogło człowiekowi przetrwać, gdy nic innego nie było dostępne.
@anlin:

Powtórzę: weganie się bardziej w rozpowszechnianiu sloganów[...] specjalizują, niż w merytorycznej dyskusji.

jednak patrząc na nasz organizm trudno nie przyznać, że mamy cechy raczej roślinoźerców. Długie jelita, szczęka ruchoma w poprzek, płaskie zęby i niższy odczyn oh e żołądku od drapieżników.


Wnioski naciągane. Człowiek nie krowa, nie ma czterech żołądków żeby się trawą żywić.
Owocożercy za to, aby zdobywać taki właśnie pokarm wyposażeni są (od gryzoni po orangutana) w chwytne
@dlugi_: Ale ja się z tym zgadzam, że mięso mogło pomóc nam przetrwać, jako gatunkowi, gdy nie było nic innego. Nie odniosłeś się jednak do drugiej kwestii, którą poruszyłam. W dzisiejszych czasach dostęp do produktów roślinnych jest na tyle łatwy i jest ich taka różnorodność, że zupełnie nie ma potrzeby zabijać zwierząt. Dobrze skomponowana dieta wegańska dostarcza wszystkich składników odżywczych, jest odpowiednia na każdym etapie życia, ponadto pomaga zapobiegać wielu chorobom.
@anlin: nie odniosłem się bo to same puste slogany.

- Dobrze skomponowana dieta zawsze będzie zdrowsza, ale nie dlatego że jest "wegańska " tylko dlatego że jest "dobrze skomponowana"

- łatwiej i taniej skomponować pełnowartościową dietę niewegańską.

jest odpowiednia na każdym etapie życia, ponadto pomaga zapobiegać wielu chorobom.

-jak każda dobra dieta.

Poza tym pokarm roślinny dużo łatwiej się trawi i człowiek po prostu lepiej się czuje na takiej diecie.

-to
Ale ja się z tym zgadzam, że mięso mogło pomóc nam przetrwać, jako gatunkowi, gdy nie było nic innego. Nie odniosłeś się jednak do drugiej kwestii, którą poruszyłam. W dzisiejszych czasach dostęp do produktów roślinnych jest na tyle łatwy i jest ich taka różnorodność, że zupełnie nie ma potrzeby zabijać zwierząt. Dobrze skomponowana dieta wegańska dostarcza wszystkich składników odżywczych, jest odpowiednia na każdym etapie życia, ponadto pomaga zapobiegać wielu chorobom. Poza tym