Wpis z mikrobloga

Super #!$%@? dzień. Ktoś ukradł mi dane z karty i porobił sobie zakupy na 1500PLN z mojego konta. Dodatkowo zgubiłem klucze do domu.
Karty już zastrzeżone, ma ktoś pomysły jak najszybciej odzyskać/zablokować gotówkę? Pieniądze narazie wiszą na moim koncie w #mbank jako zawieszone. Dzwoniłem na mlinię, ale jakiś nie ogarnięty gościu był dodatkowo mi pieniądze na telefonie się skończyły. Zaraz będę dzwonił znowu. Miał ktoś podobne przeżycia?
#banki #karty #bankowosc #carding
  • 17
  • Odpowiedz
@Zekkeh: Serio. I podobną kwotę. Ale, że kolo miał dane to dla banku było autoryzowane użycie i w dupie mieli, że na policji zgłoszone a koleś się znalazł i przyznał :)
  • Odpowiedz
@Zekkeh: nieźle ... tak czy inaczej próbuj, może będziesz miał więcej szczęścia. No i ja w innym banku (tmobile), może jakimś cudem mbank ma inne procedury
  • Odpowiedz
@npsr: Nie strasz, jest chargeback i ustawa o instrumentach płatniczych.
@Zekkeh: Póki transakcje nie są rozliczone nic nie zrobisz. Jak chcesz wybrać gotówkę z bankomatu (o ile zostało Ci coś na koncie) to możesz użyć BLIKa
  • Odpowiedz
@lubielizacosy: Zwracają. Limit 150 euro obowiązuje tylko i wyłącznie przy utracie karty. Przy sklonowaniu karty i wykonaniu fraudu żaden limit nie obowiązuje, bo były to nieautoryzowane transakcje - wynika to z ustawy.
  • Odpowiedz