Wpis z mikrobloga

Mirki, mamy gdzieś w okolicy skup elektrośmieci? Trochę mi się nazbierało starych monitorów, kamer, drukarka jakaś, baterie.
Wiem, że można to odwieźć do punktu zrzutu, dostanę - jak zwykle - co najwyżej kartę przekazania odpadu. Zastanawiam się tylko, czy mamy jakiś skup, żeby dostać za to parę złociszy, żeby chociaż benzyna się zwróciła i może na piwo było...

#katowice #chorzow #swietochlowice #rudaslaska

edit: jakby coś, to nie mylcie mnie z tym co zbierał od innych ;)
  • 6
@thinbritishboy: Ale czytaj ze zrozumieniem. Nie interesują mnie zbieracze, ani punkty gdzie można ODDAĆ. Takie znam. Ja się pytam o punkty, które ode mnie to odkupią...
A tak poza tym, to jego wywalili za spam, bo próbował biznes robić. A ja zwyczajnie nie chcę do tego prywatnie dokładać.. O ile to w ogóle możliwe :/
@RRybak: a na skupie zlomu pytales? Od lat skupuja takie rzeczy. Na tym dobra kasa jest. Jak ktos obrotny to sam zloto i platyne odzyskuje.
Zazwyczaj maja trzy kategorie. Najdrozsze sa plyty glowne, no i starszy sprzet (bo wiecej drogich metali zawieral).
@wyjalowiony: Nie pytałem jeszcze, bo zawsze mi się wydawało, że skup złomu to po prostu musisz mieć podzielone na - nie wiem - miedź stal. Jak oni by to zważyli, że 1kg w drukarce to elektronika, a 2kg plastik. Albo w monitorze CRT sama bańka.
Znaczy, w sensie - nigdy nic na złom nie wywoziłem i nie wiem jak to działa, ale tak to sobie wyobrażałem ;)