Wpis z mikrobloga

#iiwojnaswiatowa #historia #obliczawojny #niemieckieobozykoncentracyjne

Maria Mandl lub też Mandel:

Pracę tę wybrałam dlatego, ponieważ słyszałam, że dozorczynie w obozach koncentracyjnych dużo zarabiają i spodziewałam się, że zarabiać będę więcej, aniżeli mogłabym zarobić jako pielęgniarka. Gdybym bowiem nie dostała była zajęcia w obozie koncentracyjnym, byłabym się uczyła na pielęgniarkę. Przed objęciem służby w obozie w Lichtenburgu nie wiedziałam czym są obozy koncentracyjne i jakie są ich urządzenia.

W czasie służby w Auschwitz-Birkenau własnoręcznie podpisała rozkazy posyłające na śmierć w komorach gazowych około 500 tysięcy kobiet i dzieci: Żydów, Cyganów, Polaków oraz więźniów politycznych wielu narodowości. Niezależnie od tego swoim zachowaniem w obozie zasłużyła sobie na pseudonim "Bestii". Za jej rządów w Brzezince topiono i palono żywcem w piecach noworodki i kilkumiesięczne dzieci. Znany był w obozie przypadek, gdy Mandel kazała nowo narodzone dziecko wyrzucić na dwór, gdzie zjadły je szczury.


Wykop sprzed roku: "Ofiara i kat z Auschwitz w jednej celi śmierci." , o spotkaniu Maria Mandl ze Stanisławą Rachwał w celi na Montelupich.
Pan_Tulipan - #iiwojnaswiatowa #historia #obliczawojny #niemieckieobozykoncentracyjne...

źródło: comment_lWfQ2kFo0XOsWI0BFX1n4LEebau0m8Zk.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
W czasie służby w Auschwitz-Birkenau własnoręcznie podpisała rozkazy posyłające na śmierć w komorach gazowych około 500 tysięcy kobiet i dzieci:


@Pan_Tulipan: bez kozery powrotem bilion.
  • Odpowiedz