Wpis z mikrobloga

Wytłumacz mi, Rebe, bo nie rozumiem: Przychodzisz po pomoc do biednego - pomaga ci jak tylko może. Przychodzisz do bogacza - udaje, że cię nie widzi. Czemu tak się dzieje?
- Spójrz, Abram, przez okno. Co widzisz?
- Sara z Ickiem idzie ze sklepu. Josel na bazar jedzie. Rapaport z Rywką rozmawia...
- Dobrze, Abram. A teraz spójrz w lustro. Co widzisz?
- Cóż mogę widzieć, Rebe. Siebie samego widzę.
- Widzisz, Abram - okno jest ze szkła i lustro ze szkła. Wystarczy dodać odrobinę srebra i już widzisz tylko siebie...

#joemonster #truestorybro #heheszki #takaprawda
  • 19
  • Odpowiedz
@Python: @lasic01: Lel, nauka ze zrozumieniem się kłania. Tu chodzi o naturę ludzi, zresztą ja to również zauważam, biedni ludzie są bardziej empatyczni, pomocni. Natomiast bogaci mimo zasobnych portfeli często odrzucają świat zewnętrzny i pomnażają bogactwo, nie patrząc na to co się dzieje koło nich.
  • Odpowiedz
@lasic01: a ja w tej historii w ogóle nie widzę nic o dawaniu komukolwiek hajsu. Chodzi w niej tylko o najzwyklejszą pomoc jak poniesienie zakupów do domu, pomoc w odnalezieniu zagubionej rzeczy, itp. No ale wy wszędzie musicie wcisnąć te swoje polityczne pierdoły dx

@Qontrol: piękny wpis
  • Odpowiedz
@gdziemojeciastka: Ale tu nie chodzi o bycie bardzo pomocnym, tylko o bycie pomocnym w miarę swoich możliwości. Choćby każdy dbał o dobro siebie i swojego otoczenia, już będzie lepiej :)
Ja na przykład jak widzę dziadka nie potrafiącego skorzystać z biletomatu - pomagam, gdy widzę gościa który wygląda na nieprzytomnego - podchodzę i się pytam czy wszystko ok, mimo że może być po prostu żulem
  • Odpowiedz
Ale ból dupy o lewactwo itp. Zaskakujecie po raz kolejny.

Szkoda ze są z nami osoby, obok której przewróciła by się kobieta. To oni by jedynie odwrócili wzrok, udając że nie widzą.
  • Odpowiedz
@Python: historia wcale nie musi sugerować, że problemem są bogaci. Moim zdaniem sugeruje, że problemem jest chciwość.
Ale co tam, grunt że można dopisać "lewactwo", "prawactwo" czy inny tego typu termin, który ciemnej masie zaprogramowano jako źródło wszelkiego zła.
  • Odpowiedz
Bo sugerowanie ze to bogaci sa zrodlem zla to rak i zajezdza lewactwem.


@Python: Gdzie tu jest sugerowanie, że są źródłęm zła? Palnijcie się w łeb ludzie, przecież sens jest taki, że bogaty jest po prostu mniej wrażliwy na pomoc biednemu.
  • Odpowiedz