Wpis z mikrobloga

Z jakiej książki uczyć się javy oprócz Java podstawy i head first? Obie te książki nie są dla osób które nie miały nigdy styczności z progrrammowaniem, o czym jest napisane na pierwszych stronach. Czytałem head i wg mnie i tak jest za szybko bo nie rozumiem, ćwiczeń też zrobić nie potrafię :/
#java #naukaprogramowania
  • 16
  • Odpowiedz
@coolcooly22: Tzn. moim zdaniem może postaraj się trzymać tej książki - to normalne, że na początku czegoś nie rozumiesz, lub czegoś nie potrafisz zrobić. Tak wygląda cała nauka programowania - to rozwiązywanie problemów, których czasami w ogóle nie mieliśmy okazji rozwiązywać wcześniej. Head First Java jest skierowana do początkujących.

Ale jeżeli w ogóle chciałbyś trochę zobaczyć o co chodzi z tym całym programowaniem, warto zaglądnąć tutaj : http://stackoverflow.com/questions/3088/best-ways-to-teach-a-beginner-to-program

Możesz sprawdzić również
  • Odpowiedz
irst Java jest skierowana do początkujących


@zerozero7: poczatkujacych w javie ale nie w programowaniu w ogóle

Nie znasz angielskiego?


@zerozero7: niby znam ale nie czuje sie pewnie. Po polsku nie rozwiazalem czegos a tu dojdziie obawa ze zle zrozumialem

trzymać tej książki - to normalne, że na początku czegoś nie rozumiesz, lub czegoś nie potrafisz zrobić.


@zerozero7: Ale cwiczenia maja byc rozwiazane chyba7na podstawie dotychczasowej wiedzy z ksiazki bo
  • Odpowiedz
niby znam ale nie czuje sie pewnie


@coolcooly22: Zacznij coś z tym robić jak najszybciej. Jeśli olejesz temat to w przeciągu następnych kilku będziesz sobie pluł w brodę. Angielski to podstawa!
  • Odpowiedz
Ale cwiczenia maja byc rozwiazane chyba7na podstawie dotychczasowej wiedzy z ksiazki bo skad mialbym wiedziec.widocznie bylo to przedstawione a ja nie zczailem.


@coolcooly22: Ale zawsze będzie taka sytuacja :) Wielokrotnie będziesz szukał więcej informacji przez google na stackoverflow. Programowanie to jest tak ogromna dziedzina, że wyszukiwanie informacji w internecie to podstawowa umiejętność programistów. Nie stresuj się, że czegoś nie wiesz - to nie znaczy, że jesteś "głupi". Promil uczących się programowania
z.....7 - > Ale cwiczenia maja byc rozwiazane chyba7na podstawie dotychczasowej wiedz...
  • Odpowiedz
@coolcooly22: Symfonia C++. Książka jest najlepszym podręcznikiem dla początkującego programisty, z jakim miałem do czynienia + jest po polsku i nawet napisana przez Polaka :D Nie tłumaczy bezpośrednio Javy, ale ten język w dużej mierze pokrywa się ze składnią z C++ i w momencie kiedy zaczniesz czytać Head First, Java Core, czy coś podobnego, będziesz już bardzo ładnie ogarniał o co kaman. Sam tak zaczynałem i uważam, że gdybym miał szansę
  • Odpowiedz
@coolcooly22: Podaj adres, to wyśle ci medal z ziemniaka jako nagrodę za znalezienie literówki.

Codziennie są tu wpisy z tego typu "problemami". Naprawdę uważasz, że twój jest tak odrębny od pozostałych dylematów nowych programistów? Jako programista będziesz musiał nauczyć się szukać, zacznij od tego...

  • Odpowiedz
cel uświęca środki. Jeśli chcesz i zależy ci na tym to musisz sam znajdować odpowiedzi i przeć do przodu jeśli nie to odpuść sobie . Już mnie wqrwiaja te wpisy a jaka książka. Jedyna różnica między tobą,a bycie programistą jest taka, że programista potrafi rozwiązać problem
  • Odpowiedz