Wpis z mikrobloga

@k0mar: Sandersona możesz z powodzeniem łykać wszystko co wydał. Może spróbuj Elantris :)
Jeśli chodzi o s-f to ogromne wrażenie zrobił na mnie Brunner i dwie książki wydane w serii Artefakty - Wszyscy na Zanzibarze oraz Na fali szoku.
@k0mar: Gaiman ma parę fajnych książek. Jeżeli on Ci nie podchodzi to spróbuj Abercrombie. "Pierwsze prawo" to trylogia, ale w napisał też trzy powieści osadzone w tym świecie. Te osobne książki można czytać bez znajomości reszty, ale lepiej przeczytać wszystko po kolei.
@k0mar: polecam poczytać opinie, moim zdaniem warto się zapoznać, tym bardziej, że książka jest krótka i pewnie łykniesz ją na jeden raz. Są tam fajne filozoficzne rozkminki podane w przystępnej formie i osadzone w bardzo ciekawym świecie - utopijnej Nowej Zelandii II poł. XXI wieku zamkniętej na świat zniszczony kolejną wojną światową i epidemiami. Do tego fabuła z zaskakującym zakończeniem, po którym opada szczęka.
@rudy2007: Kurcze tak czytam teraz o niej i jakoś nie mogę się przekonać :P
Tak myślę czyby się do jakiejś księgarni/empiku nie przejść i zobaczyć coś na miejscu...
@k0mar: Siewca chyba był wydany w niskim nakładzie. Zastanowiłbym się czy warto tyle wydawać i poczekałbym na drugie wydanie. Ja kupiłem w oryginale.