Wpis z mikrobloga

1. Od paru dni dzwoni do ciebie nieznany, stacjonarny numer.
2. Odbierz w końcu, wysłuchaj przedstawiania się pani i dowiedz się, że promuje i chce ci wcisnąć jakieś garnki.
3. Poważnym i stanowczym głosem wejdź pani w słowo i zapytaj "SKĄD PANI MA TEN NUMER TELEFONU?!"
4. Wysłuchaj standardowego tłumaczenia, że numer został wylosowany i bla bla bla.
5. Poważnym i stanowczym głosem wejdź pani w słowo i powiedź, że jesteś pracownikiem Biura Ochrony Rządu, i że to ściśle tajny i prywatny numer znany tylko nielicznym.
6. Wysłuchaj ponownie tłumaczenia, ale już łamiącym się głosem, że numer wylosowany bla bla bla.
7. Poważnym i stanowczym głosem wejdź pani w słowo i powiedź, że sytuacja jest bardzo poważna i musisz skierować sprawę do Centralnego Biura Śledczego.
8. Słuchaj dalej łamiącego się głosu kobiety, że to jakieś nieporozumienie, że już do ciebie nie zadzwoni i usuną twój numer z bazy danych.
9. Poważnym i stanowczym głosem wejdź pani w słowo i powiedź, żeby powtórzyła swoje nazwisko.
10. Pani jeszcze bardziej łamiącym się głosem powtarza swoje imię i nazwisko zgodnie z zasadami i formułkami call centre.
11. Oznajmij pani, że kończysz rozmowę bo obowiązki wzywają.
12. Wysłuchaj jak pani przeprasza za zaistniała sytuację, ale na końcu rozmowy, zgodnie z wyuczonymi formułkami call centre - życzy ci miłego dnia i dziękuje za rozmowę.
13. Podziękuj i się rozłącz.
14. Od tej pory już do ciebie nie dzwonią i nie wciskają ci garnków.
15. PROFIT

#truestory #heheszki #takaprawda
  • 30
  • Odpowiedz
@Emtebe: Ja tam się dowiedziałem skąd mają mój numer i im wysmarowałem pismo strasząc prawnikiem oraz GIODO. A to wszystko z jakiegoś wpisu wypokowego wziąłem. Jakieś pół roku już mam spokój ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Emtebe: ja jednak wole blokade clir, odsiewa 99,9% spamu. Mniej wiecej raz na rok pojawia sie zblakana duszyczka i dzwoni z prezentacja numeru - wtedy na czarna liste. Rozmawianie z tymi ludzmi to kompletna strata czasu, zwlaszcza ze ten dzwoniacy zwykle nie ma nic do gadania w kwestii usuniecia z bazy itd.
  • Odpowiedz
@Emtebe: przedwczoraj dzwonili do mnie znowu od garnków, jakiś nowy numer chyba dodali. Mam w kontaktach kontakt "Zablokowane" aka #czarnolisto, a w nim ponad 40 numerów które kiedyś próbowały dzwonić, więc od razu dodaje do #czarnolisto , a czarnolisto mam ustawione na odrzucanie połączeń. Ogólnie polecam, raz na pół roku jakiś numer się przebije, a i tak czasami wystarczy wrzucić numer do googli i od
  • Odpowiedz
@Emtebe: @frostdemon: Gówno wam to da. Mam znajomych, ktorzy pracują w takim callcenter i oferują maty, garnki, masażery i inne gówna xD. KToś sprzedał wasze numery do bazy. Macie spokój, bo nie mają kampanii na wasze miasto, za pół roku jak zresetują kampanie, to będą do was wydzwaniać spowrotem :D. Straszenie ich nic nie zmieni i niczego nie da, bo straszycie sobie bogu ducha winna studentkę, która nie
  • Odpowiedz
@a__m: np. osoba niebędąca klientem może zastrzec zarówno maila jak i nr telefonu. Powiedzmy, że kupujesz starter w kiosku z jakimś numerem, dajmy na to 695 231 321. Ten numer miał koleś, który zalegał/miał jakąś usługę. Dostajesz na ten nr smsy czy ktoś dzwoni. Mówisz, że nie życzysz sobie kontaktu i trzeba zastrzec. Ale niektóre firmy mają to w dupie i trzeba postraszyć. Na GIODO każdy reaguje :)
  • Odpowiedz
@frostdemon: Ok, ok :-) Bardziej mnie interesuje o narzędzie wymuszające przyznanie się takiej firmy skąd ma ten numer. I na ile taka informacja jest zgoda z prawdą, jak to zweryfikować?
  • Odpowiedz
Mam znajomych, ktorzy pracują w takim callcenter i oferują maty, garnki, masażery i inne gówna xD


@Kurgan: To gratuluję. Do prostytutek można mieć więcej szacunku niż do takich śmieci.
  • Odpowiedz
@Messix: Ta praca przede wszystkim polega na naciąganiu starszych osób. Zwykła praca za psi pieniądz to wożenie placków, siedzenie na kasie czy rozdawanie ulotek. Używanie tanich manipulacji do wyciągnięcia czyjejś, i tak niskiej emerytury to bycie śmieciem, które zasługuje na najwyższą pogardę.
  • Odpowiedz
@neib1: Znałem niektórych ludzi, ZANIM zaczeli pracować w call center. NIe znasz sytuacji materialnej osób którym rodzice nie dadzą pieniędzy na studiowanie to się na ten temat nie wypowiadaj, dobrze? Moze zamiast pracować, bo nigdzie nie ma lepszej pracy, maja kraść, albo się #!$%@?ć? im też #!$%@? głupot starszym ludziom nie przychodzi latwo, ale najwiekszym syfem są w tej materii sprzedawcy na pokazach i to ich powinieneś od #!$%@? i
  • Odpowiedz