Wpis z mikrobloga

@Kodia: Problem z tymi miękkimi jest że się łamią przy mocniejszym dociskaniu ale do zarysowywania proporcji i takiego szkicu wstępnego są super. Każdy ma jednak swoje zastosowanie różnych rodzajów ołówków często zależne z materiałem czy dokładnością światłocienia.
@Kodia: Szkicownik jest fajny jak się bardzo lubi rysować - to taki rodzaj pamiętnika, mała książeczka z którą się chodzi wszędzie i rysuje ilekroć spotka się cokolwiek godnego uwagi i wartego uwiecznienia to się to rysuje lub ewentualnie szkicuje się nagłe pomysły. Ja zazwyczaj rysuję na gładkich papierach lub ewentualnie na szarym papierze który jest charakterystycznie lekko chropowaty, rysuję na nim jednak ze względu na to że łatwo jest wyciągnąć światło
@YodaMonster: ja chyba jestem właśnie zwolenniczką gładkiego papieru. Pomyślę nad szkicownikiem, bo to fajna sprawa :) u nas w szkole drukują na szarym papierze co wygląda jak papier toaletowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
bardziej jakby dr house za młodu czy coś


@Kodia: Przede wszystkim skóra sprawia wrażenie ściśniętej. House to taki bardziej shar pei. Rysuj karykatury, to nauczysz się wydobywać podobieństwo twarzy (ktoś mi tak kiedyś powiedział).