Wpis z mikrobloga

Mireczki z #nieruchomosci trochę #prawo , jest sprawa: Nieruchomość przepisana była z osoby A na osobę B z zaznaczeniem dożywocia. Osoba A zmarła, osoba B poszła więc do sądu, pokazała akt zgonu, i dostała pismo, że dożywocie jest zniesione. Minęło kilka lat, osoba B znalazła kupca na tą nieruchomość, wyciągnęła księgę wieczystą a tam psikus - dożywocie ciągle na księdze wieczystej siedzi... Co w takiej sytuacji zrobić? Ile czasu może to zająć?
  • 8
  • Odpowiedz
@robertx: trzeba wykreślić ;) masz dokumenty i skomplikowane to nie będzie.

dostała pismo, że dożywocie jest zniesione.

Ale co to było jakieś postanowienie z sądu? Czy co?
  • Odpowiedz
@eaxene: Ta, była sprawa sądowa jak dobrze pamiętam w tej sprawie, i wszystko załatwione jak trzeba - tylko tego wpisu tam być nie powinno, a ciągle jest... Orientujesz się, ile może wykreślenie tego potrwać?
  • Odpowiedz
@robertx: a zawnioskowales o wykreslenie z ksiegi tego dozywocia? postanowienie to dopiero tytul do wpisu jest. Realizacja to zalezy od sądu, ale nie powininno byc dluzej niz miesiąc.
  • Odpowiedz
@kawazrana: Tak, był wniosek i była decyzja... No nic, trzeba znaleźć postanowienie sprzed paru lat i jutro marsz do sądu - mam tylko nadzieję, że uda się to załatwić w jakimś sensownym czasie :)

@Geburstag: Blisko ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale łatwiej zrozumieć ten tekst opisany w ten sposób, niż tłumaczenie, że mój dziadek miał pradziadka który miał wnuczka... :)
  • Odpowiedz
No nic, trzeba znaleźć postanowienie sprzed paru lat i jutro marsz do sądu


@robertx: jak nie znajdziesz to możesz wyciągnąć odpis postanowienia z sądu. Trochę będziesz musiał pomęczyć kobitę z sekretariatu, żeby to odszukała, ale powinno dać radę znaleźć.
  • Odpowiedz
@robertx: Rozpatrywanie wniosku o wykreślenie tego wpisu z księgi może trochę potrwać (w zależności od konkretnego wydziału - w dużych miastach czasem nawet kilka miesięcy, ale w małych sądach zdarza się,że jest to kwestia kilku dni). Jeśli będzie się to przeciągało, to można spróbować napisać pismo z prośbą o przyspieszenie rozpoznania podając, dlaczego to takie ważne. W różnych miastach są różne praktyki przyspieszania wniosków, czasami są dyżury przewodniczącego wydziału etc. Sam
  • Odpowiedz