Wpis z mikrobloga

@SScherzo: Aaaaaaa xd ja sobie to heyah tak mówię :P W stylu "coś tam coś tam i TYLE" :P
@oggy1989: Pizgawica. Śnieg spadł w górach na Majorce, a tak to z jakieś 12-13 stopni w ciągu dnia. Czuć zimową aurę. Jest zimniej niż zazwyczaj (kilka lat temu w wigilię było 20 pare stopni, można było w koszulce śmigać). I jeszcze na domiar złego w weekend ma ostro powiać, ale na
@tusiatko: Kurcze a ja myślałem, że Hiszpania to w miarę ciepły kraj, tzn. i tak macie tam cieplej niż nasze biedne 5 stopni i mniej, w nocy na ujemne już wchodzi. Tak więc jak masz zamiar przylecieć do Polszy to lepiej się ubierz ciepło :D Natomiast bardzo zazdroszczę koledze który poleciał do Kalifornii (wyjazd służbowy), przysłał nam maila jak się opala na plaży... u nich jest 25 stopni... a ja marznę
@oggy1989: Jedyna różnica między Majorką a Polską (Nie mówię o całej Hiszpanii, bo są miejsca, gdzie normalnie śnieg pada), że lato i ogółem ciepły sezon jest o kilka miesięcy dłuższy, bo czasami można się od kwietnia do listopada opalać, a zimy nigdy nie są jakieś super zimne. Śnieg widziałam w samej Palmie raz, ale to w lutym, kiedy "prawdziwa zima" przychodzi na Majorkę. No i stopniał zaraz jak słońce wyszło (
@tusiatko: No takiej to dobrze no, a człowiek tu marznie... hehehe... nie lubię zimy, szczególnie jak jest mokra, zimna i szara taka deszczowa, ale jak już spadnie śnieg i świeci słoneczko to jest spoko.
Bób ( ͡° ͜ʖ ͡°) Truskawki ( ͡° ͜ʖ ͡°) to może być wybuchowe połączenie. A majorkowe truskawki to ja mogę sobie w hipermarkecie kupić (chyba majorkowe)
@oggy1989: Ja uwielbiam śnieg zimą... I słońce i mróz do tego () Po świętach jadę na południe Niemiec, Moniachium, Neuschwanstein, myślę że śniegu będę miała pod dostatkiem :P
@oggy1989: Skoro mowa o życzeniu białych świąt... :P Mam dla Ciebie specjalną piosenkę, która kojarzy mi się ze świętami w domu w dzieciństwie. Raz ktoś z mojego rodzeństwa kupił taki magazyn co się nazywał Machina i tam była płyta z piosenkami świątecznymi i na niej między innymi była ta. Ogółem chyba najlepsza składanka świąteczna jaka kiedykolwiek powstała.
Posłuchaj całego kawałka. :)
tusiatko - @oggy1989: Skoro mowa o życzeniu białych świąt... :P Mam dla Ciebie specja...
@tusiatko: Dobre! Ładny wokal tzn. wokalistka ma ładny głos, taki delikatny, tekst trochę depresyjny ale i prawdziwy, ech za dzieciaka to wszystko było super a teraz zostały wspomnienia, znów pewnie dostanę ten sam prezent (owoce, orzechy, czekolada, herbata i ananas albo brzoskwinie w puszce) no i kasę w kopercie żebym sobie sam coś kupił.
Prawdę mówiąc to mało osób by wpuściło nieznajomego jakby zapukał do drzwi, taka prawda... ja sam nie
@oggy1989: W Hiszpanii czy w DE nikt nie zna tej tradycji, więc świętując tam Ci to nie grozi ( ) Ale myślę, że gdybym spędzała święta z rodziną i ktoś z ulicy poprosiłby o posiłek, to bym wpuściła. Ja w ogóle mam strasznie miękkie serce jeżeli chodzi o bezdomnych ( ͡° ʖ̯ ͡°) Zawsze mi smutno na ich widok. Ale nie takich
tusiatko - @oggy1989: W Hiszpanii czy w DE nikt nie zna tej tradycji, więc świętując ...
@tusiatko: Czekaj czekaj, jak to w DE nie ma świąt? To czemu jak miałem niemiecki w gimnazjum i liceum to uczyliśmy się kolęd (o tannenbaum o tannenbaum :P) to jedyne co zapamiętałem z lekcji niemieckiego :)

Ach te lata... 90te..
oggy1989 - @tusiatko: Czekaj czekaj, jak to w DE nie ma świąt? To czemu jak miałem ni...
@tusiatko: aaaa no to się wyjaśniło :) i dziękuję za link, jednak discogs mnie za każdym razem zaskakuje, że odnotowali płytę która była dodana do czasopisma no tego to się nie spodziewałem :D
@oggy1989: Bo to nie była zwykła płyta, tylko taka co się ją jeszcze po prawie 20 latach pamięta :P U mnie jak spędzaliśmy razem święta to było tradycją puszczanie sobie tej składanki :)