Wpis z mikrobloga

@Dwep: Nie bardzo rozumiem. Kurier musi mieć dane do wysyłki, zwykle (choć to zależy od brokera i firmy kurierskiej) kurier wypisuje list na podstawie danych od Ciebie i potem nakleja wypełniony list na paczkę.
@Prince_Prospero: Sprzedawca powiedział mi że chcę ponad 400 zł za przesyłkę sic!, więc sam chciałbym zamówić i opłacić kuriera przez neta aby odebrał przygotowaną paczkę. Kwestia jest tego, że trzeba nakleić wydrukowany list przewozowy, i tu jest pytanie czy kurier mi naklei bo nie chcę zawracać dupy sprzedawcy.
@Dwep: Jasne. Generalnie w przypadku opłaceniu paczki przez neta dostajesz list przewozowy, który musisz mieć wydrukowany, kiedy pojawi się po niego kurier, choć może to zależeć od firmy, którą wybierzesz. Jeśli skorzystasz z brokera wczytaj się w ich stronę, powinna być informacja co musisz zrobić jako nadawca. U mnie w firmie, jeśli klient nie jest dupkiem, to kurier po prostu podaje klientowi adres @ kogoś z BOKu, na który ten może
@Prince_Prospero: dalej nie rozumiem. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Czyli jak to rozwiązać, jestem 450km od paczki. Zamówić na furgonetce kuriera, pod adres firmy? Skąd kurier w tym przypadku ma wziąć list przewozowy, jeżeli chcę aby zabrał tylko zapakowaną część do przesyłki.
@Dwep: Tak jak napisałem, musiałbyś zorientować się jak to wygląda w firmie, którą wybrałeś. Jeśli opłacasz paczkę w necie, to dostajesz list przewozowy na swoją @ lub od razu po opłaceniu na stronie przewoźnika. Tego listu kurier mieć nie będzie, kurier zwykle nie zna też danych do wysyłki. Najprawdopodobniej dostanie tylko info, że w godzinach takich i takich ma odebrać paczkę z takiego adresu, paczka ma np 5kg. I tyle. Najszybciej
@Dwep: Myślę że da się to zrobić za 150-200 zł netto max. kierowca busa podjedzie, zabierze towar, sam wypisze list, podasz tylko dane, m.zaladunku/m.dostawy. waga, wymiary. dostawa w 24h na telefon, kierowca zadzwoni jak bedzie w Jeleniej i dostarczy pod drzwi, wnosisz z auta już sam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

edawca powiedział mi że chcę ponad 400 zł za przesyłkę sic!, więc sam chciałbym zamówić i opłacić kuriera przez neta aby odebrał przygotowaną paczkę. Kwestia jest tego, że trzeba nakleić wydrukowany list przewozowy, i tu jest pytanie czy kurier mi naklei bo nie chcę zawracać dupy sprzedawc


@Dwep: Niestety, ale to nadawca musi zadbać o właściwe zapakowanie przesyłki i naklejenie listu przewozowego. List przewozowy mógłbyś przesłać mailem sprzedawcy, ale jak sam