Wpis z mikrobloga

@BQP: @Enfi: Nie żebym miał coś do 1.9 - bardzo dobre silniki, miałem 8v i 16v, fajna charakterystyka, niezły dźwięk (jak na diesla), ekonomiczny i wytrzymały. Problem w tym, że 2.4 będzie z dużo lepszą charakterystyką, zajefajnym pomrukiem 5 cylindrów, spali niewiele więcej i jest równie wytrzymały. I jak się człowiek przyzwyczai do 2.4 to nie będzie chciał wracać:)
@Enfi: 1.7 TBi jest też bardzo udaną jednostką. 200 koni jest wystarczające. Na 3.2 bym uważał, chociaż nie jest to wybitnie awaryjna jednostka.
@Enfi: W tych pieniądzach zostaje chyba tylko diesel. Da radę coś wyrwać. Na 1.7 nie ma co liczyć bo montowany był w ostatnich latach produkcji.
@konradk1: Akurat mieszkam w niemczech i mam zamiar tutaj szukać. Chociaż nie nie jest tutaj tak kolorowo jak mówią w polsce, masa turasów, którzy potrafią lepiej pucować i kręcić fury niż nasi rodzimi mircy handlarze.
@Enfi: Ok, zgodzę się, kupiłem w dortmundzie i okolicach już z 10 aut (z tego 5 alf) i większość była od turasów, i oni albo mają w dupie co sprzedają, albo coś tam podlepią, co najczęściej widać i można się targować. Nasze rodzime mirki kupują podlepiony samochód od turka, lepią go u zbycha na kanale i sprzedają igły złożone na trytytkach za kosmiczne ceny. Właśnie dlatego wolę kupować bezpośrednio w DE
@konradk1: Udało Ci się targować z turasami? Szacun. Wydawało mi się, że swoje kosmiczne ceny obniżają dla naszych handlarzyn, którzy biorą kilka samochodów.
@Enfi: Ostatnio na grupie Alfaholików było kilka 159 do sprzedania właśnie do 30k, auta z bogatą historią (po kilkanaście - kilkadziesiąt stron opisu na forum) i raczej pewne.
1.9 świetny, 2.4 również. 3.2 jest po prostu średni, ani na plus ani na minus. 1.75 jest bardzo dobrą jednostką, ale nie w tych pieniądzach.
Szukasz SW czy Berliny?
@Czipsu: Berliny? Rozglądam się za jakiś sedanem lub coupe. Narazie poluję na 159 i Honde Accord 2.4. Było jeszcze E46 coupe ale dałem sobie spokój, 35-40k za samochód z 2003 roku to szaleństwo dla mnie.
@Enfi: Berlina = sedan ;)
Nie, jest takie forum: forum.alfaholicy.org i grupa na fejsbuku: ALFAHOLICY.ORG - GIEŁDA, ostatnio sporo fajnych 159 się przewija ;)