Wpis z mikrobloga

@matra: Miałem Bialetti Moka express i była do dupy, nie bierz tego. Teraz kupuję płyte indukcyjną i zamawiam bialetti Venus, ma chyba najlepsze opinie. A co do kawy to zależy jaką kawę pijesz, w kawiarce 1 espresso to chyba 30ml, więc jak chcesz na 2 kawy normalne po jakieś 150ml to musisz wziąć 8 albo 10 espresso
  • Odpowiedz
@matra: Na dwie kawy z mlekiem w kubkach +-150ml idealna będzie moka express 4tz. Mam odmienne doświadczenia niż kolega @ayylmao, w ciągłym użyciu mam cztery kawiarki bialetti - 2x moka express (3tz, 4tz), 1x trynidad express (9tz, rocznik 1985) i jedną fiamettę (3tz). Oczywiście zależy to od tego ile kawy zamierzasz pić i, przede wszystkim, jakie źródło ciepła masz w domu (inne kawiarki do płyt, indukcji a inne
  • Odpowiedz
@ayylmao: @xprt_mnc: @twardziel_psychopata:
Kawiarka ma być dla rodziców. Ja kawę pijam rzadko i ogólnie uja się na kawie znam, tak słowem wstępu.
Faktycznie nie dopytałam czy kawa ma być na espresso czy na normalną kawę. Mają ekspres ciśnieniowy, bardzo fajny, i kawę normalną się zaparzy i espresso i inne jakieś tam bajery ma, po prostu zachciało się im kawiarki ot tak. Wstępnie myślę więc o kawiarce
  • Odpowiedz
Na dwie kawy z mlekiem w kubkach +-150ml idealna będzie moka express 4tz


@xprt_mnc: Właśnie mam moka express 4 i wychodzi z tego jedna kawa ~150ml i dolewam mleka tak żeby była pełna szklanka, więc jak Ty robisz, że Ci 2 kawy po 150ml wychodzą?
Przecież na 2 kawy to jest minimum potrzebne 8tz albo nawet 12
  • Odpowiedz
@ayylmao:

"Właśnie mam moka express 4 i wychodzi z tego jedna kawa ~150ml i dolewam mleka tak żeby była pełna szklanka, więc jak Ty robisz, że Ci 2 kawy po 150ml wychodzą?
Przecież na 2 kawy to jest minimum potrzebne 8tz albo nawet 12"

Zmierzyłem bo nigdy tego dokładnie nie robiłem i faktycznie - wody w zbiorniku mieści się ok. 205ml. Z tego, przy użyciu wody podgrzanej do ok. 90
  • Odpowiedz
@ayylmao: jw, ok 150zł, ale Mama ma mi przesłać konkretny link, więc poniekąd sprawa rozwiązana ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@xprt_mnc: dopiero teraz zerknęłam na awatar ( ͡ ͜ʖ ͡) w sumie moi rodzice piją podobnie - szklanka dla Taty, filiżanka dla Mamy, więc może to nie będzie taka zła opcja? Chyba wystarczy, że określą ile ml kawy uzyskują z
  • Odpowiedz
@matra jeżeli to kwestia jednego, dwóch zaparzeń w ciągu dnia i jeśli rodzice używają głównie ekspresu ciśnieniowego a kawiarka miałaby być dodatkiem do codziennych spraw to myślę, że taka czwórka w zupełności wystarczy. Jest też chyba możliwość zakupu 6tz (przynajmniej takie były dostępne w wariancie elektrycznym), zawsze to trochę więcej naparu.

Te o większych pojemnościach (9tz i wzwyż) mają też to do siebie, że potrzebują całkiem sporej ilości kawy do jednokrotnego
  • Odpowiedz
@matra: myślę, że tak jak wskazywał kolega @ayylmao venus to będzie dobre rozwiązanie. Aczkolwiek nigdy takiej nie miałem i swoim słowem poświadczyć nie mogę - osobiście uważam, że zarówno kawiarki aluminiowe jak i stalowe podobnie dają radę. Za taką cenę szkoda nie kupić :)
  • Odpowiedz
@matra: patrzyłem też na te porównania/opinie i chyba nie ma za bardzo różnicy, ja się zasugerowałem bardziej popularnością i wybór padł na Venus
  • Odpowiedz
@matra: Witaj czy wybierzesz Kitty czy Venus to dużej różnicy nie będzie ważne żebyś dobrała odpowiednią pojemność do swoich oczekiwań. Ja bym poleciła 6TZ lub 10 TZ warto pamiętać że pojemność nie jest idealnie wymierzona w każdej kawiarce, jeśli mamy np kawiarkę np: 6tz to szacunkowo 300ml - nie osiągniemy tyle napoju kawowego zawsze podczas parzenia kawy zostanie nam na dnie kawiarki ok 50-60 ml wody, wiec moim zdaniem zawsze
  • Odpowiedz