Wpis z mikrobloga

PoE niedawno otrzymało całkiem spory dodatek, a na początek przyszłego roku zapowiedziano następny ( ͡º ͜ʖ͡º) Path of Exile: Ascendancy wprowadzi m.in. 19 nowych specjalizacji (subklas?), labirynt najeżony pułapkami i standardowo nowe umiejętności oraz przedmioty. Mówcie co chcecie ale #poe jest jedną z lepszych darmowych gier - bez p2w, ciągle ulepszaną, dodawana jest nową zawartość. Aż chyba sobie pobiorę na nowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#mmorpg #gry
Derol - PoE niedawno otrzymało całkiem spory dodatek, a na początek przyszłego roku z...
  • 16
@spiralout: Sam się ostatnio zastanawiałem z czego GGG się utrzymuję. Na ich stronie są oferty pracy i raczej nie chodzi tu o "pracę w czynie społecznym". Trudno mi jest też uwierzyć, że z tego sklepiku trzepią taką kapuchę na utrzymanie studia. Zwłaszcza, że znalazłem tam tylko przedmioty cieszące oko.Jest takie powiedzenie marketingowców, że "jeśli otrzymujesz coś za darmo to nie jesteś klientem tylko produktem" :) Może coś w tym jest.
@Derol: To nie czytałeś mojego komentarza. http://www.wykop.pl/wpis/15136659/#comment-50638135

@zel: Utrzymują się. Co parę miesięcy wychodzą paczki ze skinami, koszulkami i innymi pierdołami jak nawet umieszczenie twojej postaci jako bossa w specjalnej mapie (Hall of the Grandmasters). Paczki za 300 dolarów nie są wcale rzadkością, a bywają i droższe.

Dodatkowo masz możliwość stworzenia własnego unikalnego przedmiotu w grze. Mówisz im co byś chciał i pracujecie tak żeby przedmiot był zbalansowany. Taka usługa
Pobierz Elec - @Derol: To nie czytałeś mojego komentarza. http://www.wykop.pl/wpis/15136659/#...
źródło: comment_NjsQYGZdyAPCmYq6RwrYsGEPkWoEPNQO.jpg
@Elec: Co nadal mieści się w kategoriach dobrego free to play. Możesz się w sumie obejść, a jeśli zdecydujesz się wydawać to nie trzeba żadnych abonamentów opłacać tylko kupujesz i masz. Więc jak dla mnie GGG może być przykładem dobrego modelu darmowego w grze
@Derol: No przecież napisałem.

PoE ma bardzo dobry system free 2 play [...]


Ale dobre F2P ≠ wystarczające F2P. Dobre jest pod tym względem, że ani trochę P2W, ale jeśli piszesz, że nie znasz nikogo kto narzeka na darmowe konto to tak jakbyś mówił, że 4 strony w skrzyni są wystarczające. A nie są bo jakby były to ludzie nie mieliby ponad 60 zapełnionych stron.
@Derol: Żeby nie było. Nie hejtuję GGG. Chcieć jeszcze większe F2P to by był skok na miarę imigrantów chcących socjal i darmowe ajfony. Po prostu mówię, że jak przyjdzie co do czego to trzeba sypnąć siana żeby móc grać dalej bo byłem już w sytuacji, że byłem całkowicie zapełniony i nawet jakby wypadł exalted to bym nie podniósł xD
@Elec: Rozumiem, nie doczytałem. No na czymś muszą zarobić: w sumie niegłupia opcja byłaby B2P, ale nawet wtedy trzeba kupić coś w sklepie żeby wygodniej grać, tak jak np. GW2 (tyle, że tam walutę premium można również za gold w grze). Najwidoczniej każdy model musi mieć jakąś wadę ( ͡º ͜ʖ͡º)
skok na miarę imigrantów chcących socjal i darmowe ajfony.


@Elec: Nie znalazłbym bardziej trafnego i na czasie porównania :). Dzięki za nakreślenie sytuacji item shopu GGG. Przyznaję, że nie pogrywam w PoE ale to bardziej ze względu na brak czasu niż samą grę. Jeśli chodzi o systemy F2P czy B2B itp. Zupełnie nie rozumiem oburzenia ludzi tym, że producenci gier chcą na nich zarabiać. To jest ich praca, a nikt nie