Wpis z mikrobloga

Miretrzky, czy są na sali doświadczeni z PrestaShop?

Jakieś sugestie przy cięciu layoutu pod niego? Chodzi mi głównie o to czy posiłkować się Bootstrapem bądź innym lżejszym frameworkiem czy może edytować szablon? Może jeszcze lepiej opracowywać go od zera - tak chyba byłoby najpoprawniej (?)

Mam doświadczenie z Wordpressem i WooCommerce, także z Magento. Z Prestą głównie drobne poprawki, obsługa i prace serwisowe - teraz chcę zabrać się za tą platformę kompletnie z myślą o multi-store.

Wszelkie uwagi i wskazówki będą nagradzane plusami! Trudno przegapić taką okazję! :)

#ecommerce | #prestashop | #webdev | #webdevhelp | #bootstrap
źródło: comment_6qhUEDN8msApNPJo8HNUQ75yxmbLeM7Y.jpg
  • 9
@Saeglopur: Użyj bootstapowego szablonu domyślnego jako bazy. Gdzieś na ich githubie jest wersja super źródłowa włącznie z Sassem (chyba wymaga Compassa). Jak będziesz robił od zera to się nie połapiesz co, gdzie i dlaczego jest użyte. Z resztą i tak będziesz miał problem, bo tam bug bugiem pogania w tym sklepie :)

@TwigTechnology: To mnie nadzieją nie napawasz cumpel :/ Ja myślałem, że dotąd te bugi wynikają właśnie z fatalnych prób na bootstrapie użytym w Preście :/ A gdzie mam uciekać? Chcę multi-store i integrację z Subiektem - to tak z ważniejszych rzeczy wpływających na wybór.

Magento to kolos i właśnie tam obawiam się wracać, Wordpress z WooCommerce mają multi-store dopiero od paru dni dzięki norweskiemu devowi ale nie wiem jeszcze jak to
@Saeglopur: Dużo zależy od tego co za to $200+ masz zrobić, bo jak zmodyfikować lekko Sassa i przestawić elementy to spoko, tylko musisz wziąć poprawkę, że dla każdego widoku bylegówna jest szablon. I tych szablonów jest opór. No ale to akurat skończona liczba, więc idzie jeszcze ogarnąć w kilka dni. Gorzej będzie jeżeli grafik/ux/whatever sobie wymyślił jakieś elementy, których nie ma domyślnie w szablonie, wtedy bez rozszerzeń nie da rady i
@Saeglopur: Też odradzam preste, robiłem jeden sklep i nigdy więcej już się tego nie podejmę. Coś się w niej zepsuło i w ogóle nie doczytywała zmian w css nawet jak miała wyłączony cache szablonu.
Dużo zależy od tego co za to $200+ masz zrobić


@TwigTechnology: Nie nie, mi chodzi o to że tam gdzie alternatywą może być WP z WooCommerce możliwość prawdziwego rozwiązania multi-store to nowy plugin od Norwega, plugin który kosztuje właśnie 'po norwesku' czyli 200 baksów. A robi się weselej bo:

Ciesz się, że subiekta nie musisz integrować


...bo właśnie Subiekt musi być xD Pisałem o tym dość wyraźnie wyżej.

Też odradzam preste,
@Saeglopur: No własnie potem robiłem jeszcze małe zlecenie na Woo i lepszy według mnie tylko rzeczywiście chyba nie nadaje sie do dużych sklepów. Z prestą jeszcze był taki problem że sklep który tworzyłem miał małą ilość produktów a wielka ilość kombinacji, i nie da się czegoś takiego zrobić w prescie bez pluginu za 150$.
Mam wrażenie, że większość tutaj piszących robiła przy PrestaShop kilka godzin i myśli, że już wie co i jak :-) Każde oprogramowanie potrzebuje godzin z nim by je zrozumieć, @TwigTechnology piszesz o tłumaczeniach... większość elementów na froncie jest kontrolowana przez Lokalizacja -> Tłumaczenia -> Zainstalowane moduły. Najprościej jest zerknąć jakie moduły są zainstalowane i przypięte do poszczególnych "hook" na stronie głównej i innych elementach layoutu. Wszystko to kwestia doświadczenia.

No ale... za
@krypod: Ja spędziłem z 2-3 miechy łącznie nad różnymi wersjami, jakoś na przełomie wersji 1.4 i 1.5 gdzie robili totalną rewolucję, po wersje 1.6 gdzie w miarę fajnie to już działało i był Bootstrap. Gdybym był na bieżąco i by mi za to sensownie płacono, to pewnie bym miał inne zdanie, ale niestety obrywałem za każdą najmniejszą pierdołę, byłem wrabiany w robienie za support przy wiecznie problematycznym PayU i jakichś starych
@TwigTechnology ustawienie dotyczące tłumaczeń to 1 linijka dopisana do .taccess

Co do wellcommerce, ludzie od nich robili już tyle rzeczy, które potem spalili, że czekanie na nich to jak czekanie na koniec świata ;]