Wpis z mikrobloga

Małe rozważania na temat wpływu RNG w grze Hearthstone
Witam!
Jakiś krótki czas temu użytkownik @Luka_Wars napisał:
"HS to piękna gra, w której fart jest ważniejszy od strategii ( ͡° ͜ʖ ͡°)..."

Plusa dałem - już go nie usunę.
Poszedłem się umyć i nieco przemyślałem sprawę :D (#!$%@? to zaczyna być serio głębokie!)

Powiem wam tak:
HS to faktycznie gra gdzie czynnik szczęścia odgrywa wielką rolę, ale powiem szczerze, że nie wolno na niego zwalać wszystkich swoich niepowodzeń w tej grze.
Ranga czy tego chcecie czy nie naprawdę odzwierciedla w jakichś 95% wasz skill.
Osoba która rozegrała przynajmniej 100 gier rankingowych w danym sezonie już naprawdę nie ma co narzekać na niefortunne RNG, a co dopiero ludzie którzy rozgrywają tych gier o wiele więcej.
Na RNG Panowie można narzekać, jeśli w sezonie zagra się przykładowo 5 gier, bądź 10 gier - wtedy próbka jest bardzo mała i faktycznie, jeśli dwa razy przeciwnik przykładowo z Ram Wranglera wyciągnął tego King Krusha no to fakt - przegraliśmy 20% gier przez RNG :D

Całe RNG w tej grze na dłuższą metę dąży do wyrównania sił - po odpowiednio dużej próbce jestem absolutnie pewien, że 50% gier faktycznie PRZEGRASZ z powodu szczęścia przeciwnika, ale tak samo wygrasz to drugie 50% z powodu swojego farta.
Gorzej oczywiście jeśli gry gdzie fortuna nam nie sprzyja następują jedna za drugą - wtedy frustracja intesifies, przerzuca się ona na kolejne gry przez co popełniamy coraz więcej błędów etc. etc. Błędne koło.

Chciałbym jeszcze tylko powiedzieć, że nie zawsze na pierwszy rzut oka nasze szczęście w danej grze jest widoczne.
Nie raz zapewne zdarzyła się wam taka sytuacja jak mnie:

Ranga 4 czy tam 3 - gram przeciwko jakiemuś druidowi paladynem.
Tura 1 - Ja coin + coś za 2 many. On - hero power.
Tura 2 - Ja rzucam kolejnego gówniaka za 2 many. On - Hero power.
Tura 3 - Ja rzucam muster, bądź jakiegoś aldora w tempo. On - coś za 1 many + hero power.
(Tutaj już u niektórych występuje błędne myślenie "O #!$%@? ale jestem dobry, a ten druid to nic nie gra HE HE EZ GAEM"
Tura 4 - Ja shredder. On - Keeper of the Grove.
Tura 5 - Loatheb. On - j.w.
GG

Prosty przykład gry, gdzie wygraliście poprzez RNG - choć nie było to tak widowiskowe jak Fel Reaver z unstable portalu w 1-turze z coinem.

Dlatego rozwijam to co napisałem wcześniej.
Jeśli jesteście na randze przykładowo 15, czy 10, czy 5, czy 2 - to jest to wyznacznik waszego skilla.
Trzeba wyeliminować missplay'e i można śmiało lecieć dalej!
Wiem sam po sobie, grając głównie na rangach od 6-2 że popełniam naprawdę masę błędów a jednak nie zdarzają mi się większe spadki. Dlatego jeśli ktoś siedzi na tej randze 10 czy 15 (zakładając że ma JAKIEŚ TAM KARTY) i wszystko zrzuca na bad rng to naprawdę nie ma powodu aby mu wierzyć - musi po prostu popełniaćCAŁĄ MASĘ błędów podczas gry.

Wracając jeszcze na chwilę do RNG...
Kiedyś słyszałem takie powiedzenie, choć było ono apropo innej gry to i tak odpowiednio dostosowane pasuję do HS'a.

Nie każdą grę da się wygrać, ale ważne jest aby nie przegrywać tych które DAŁO się wygrać.

Dziękuje @Luka_Wars za jego wcześniejszy komentarz - bez niego nie byłoby tego wpisu.
Zdaję sobie całkowicie sprawę, że ten wpis to absolutnie nic odkrywczego, ale może choć jedna osoba dzięki temu inaczej do tego wszystkiego podejdzie i nie będzie aż tak przejmować się bad rng w swoich grach (ʘʘ)

A teraz offtopic aby załatwić wszystko w jednym wpisie:
Wczoraj na sam koniec streama zrobiłem sobie takiego tempo-mage'a na arenie :D
Ile winów dajecie? Ja sądzę, że 3-3 będzie zadowalające!

Do dyskusji na temat RNG zapraszam tutaj i na #gwnostream twitch.tv/clownfiestahs
Pozdrowienia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#hearthstone
x.....7 - Małe rozważania na temat wpływu RNG w grze Hearthstone
Witam!
Jakiś krótk...

źródło: comment_myYPrj7Uek2cFUuD2KLvYcdC41eCXNpx.jpg

Pobierz
  • 31
@xarn007: Zauważyłem ostatnio jak dużo ludzi myli pojęcie RNG z dobrą passą.
Przykładowo:
przeciwnik co turę wyciągał najlepszą możliwą kartę - to nie jest RNG!
przeciwnik zagrał Ram Wranglera, który przywołał King Krusha i dzięki temu uzyskał lethal - yup! it's RNG
@Luka_Wars: Nie, nie było o tobie, nie masz niku "ktoś". Po prostu na wykopie zdarzają sie "mistrzowie" tej gry, którzy zwalają swoją przegraną na wszystkie tylko nie swój brak umiejętności.

Co do karcianek to #!$%@? coin flip simulator, dobieranie, mulligan i często gęsto same karty mają randomowe efekty. I to nie tylko HS, ale też MTG, duel of champions
@kvvach: @xarn007: @Luka_Wars: #!$%@? mać raka dostaje jak czytam takie wypowiedzi.

Z założenia basic deckiem masz się nauczyć grać, osiągnięcie wszystkiego (czyt. rank 1 legend i wszystkie karty) wymaga poświęcenia dużych ilości czasu. W dodatku jestem 100% pewien, że gdyby dać jednego z prosów z basic deckiem i typka z najdroższym deckiem, który ma problemy z wyjsciem z rank 25 albo dopiero zaczął to uwierzcie mi, że pros wygra.