Wpis z mikrobloga

@impact_: Powołanie to nie wiem. Okaże się w trakcie. Za wcześnie chyba mówić o powołaniu będąc nie całe 2 msc na studiach i nie mając żadnego doświadczenia. A skąd się to u mnie wzięło? Po prostu kiedyś na to wpadłam. Jakoś samo przyszło. Na żadnym innym kierunku siebie nie widziałam.
  • Odpowiedz
@ciotkaklotka96: moznaby zaczac od pnia mozgu i isc w gore.
1. osrodek regulacji krazenia ktory pobudza badz hamuje serce i napiecie naczyn, implulsacja przez uk wspolczulny (przyspiesza prace serca, zwieksza jego frakcje wyrzutowa i zwieksza napiecie tetnic zwiekszajac cisnienie) oraz przywspolczulny ktory hamuje jego prace.
2 osrodek oddechowy, ktory automatyzuje oddychanie, zaleznie od ilosci dwutlenku wegla -pCO2, wzrost co2 zwieksza ilosc wdechow i je poglebia, spadek splyca i zwalnia oddech
3
  • Odpowiedz
@ciotkaklotka96: mozna dodac droge ruchowa podkorowa, ktora pozwala na wykonywanie czynnosci wczesniej wyuczonych, automatycznych, bez myslenia nad nimi jak jazda na rowerze, taniec, czy bieg podczas ucieczki.
oraz odruchy w luku rdzen kregowy-miesnie, ktore pozwalaja na automatyczne reakcje na bodzce, np utrzymanie pozycji stojacej poprzez synchronizacje napiecia wielu miesni, badz odruchowe cofniecie reki przy oparzeniu- zanim uczucie bolu powstanie w mozgu to rdzen kregowy wysyla impuls do miesni, ktore cofaja reke
  • Odpowiedz
@Pawel24: Ogólnie to temat pracy brzmi: Rola ukł nerw i horm w utrzymaniu homeostazy ustrojowej. Referat na 6 stron. Myślałam, że będzie z tym ogromny problem ale już mi wyszło nie całe 6 stron, a jeszcze wszystkiego nie omówiłam :/ Więc i tak muszę kombinować ;)
  • Odpowiedz