Wpis z mikrobloga

Po tygodniu użytkowania #xiaomi #mi4c mogę stwierdzić, że telefon jest dla mnie idealny. Początkowo ciężko mi było przyzwyczaić się do braku siatki aplikacji ale po kilku dniach mogę stwierdzić, że jest to na plus. Samo #miui to jest największy plus tego smartfonu. Ogrom opcji i ustawień jest taki, że będę je odkrywał pewnie przez cały czas użytkowania telefonu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Teraz kiedy patrze na #telefony z czystym #android albo z jakimiś touchwizami to źle mi się robi (,). Jedyne do czego na ten moment mogę się przyczepić jest to, iż ciężko odpalić tryb jednej dłoni (trzeba bardzo szybko wykonać gest) oraz to, że tap edge raz działa z jednej strony a raz z drugiej (nie wiem od czego to zależy). Dzięki cotygodniowym aktualizacją te problemy na pewno zostaną naprawione. Szczerze polecam telefon!
  • 17
  • Odpowiedz
@iwannagethigh: któryś Mirek polecił włączanie trybu jednej ręki dwoma rękoma - najpierw naciskasz home a potem od razu drugim palcem wstecz - skuteczność 99% ;)
Tap edge jest imo nieużywalny, szczególnie jak ma się oryginalne etui
  • Odpowiedz
@iwannagethigh: kurde ja chcaiłem kupić mi4c, ale obserwuję tag od 2 tygodni i przeraża mnie ilość problemów i kombinacji w tym chińskim sofcie - na starcie kombinacja z romami i później generalnie stała zabawa - a to problem z sms i trzeba podmieniać apkę jakimś apk z forum, a to wifi nie działa na nowym sofcie, a to gps zrywa i trzeba coś kombinować. Fajny telefon ale dla ludzi którzy mają
  • Odpowiedz
  • 0
@rtone: absolutnie nie. Są wersje stable i wersje dev. Co prawda rom miuipolska jest na wersji dev i co piątek wychodzi nowa wersja. Nikt nikomu nie każe aktualizować telefonu co tydzień. Działa to nie ruszam. Inna sprawa że jak wychodzi nowy telefon to Xiaomi musi poświęcić trochę czasu zanim dopieści rom.
I tak najwięcej problemów zazwyczaj moją osoby z telefonami serii redmi (bo ich pewnie jest najwięcej) . Mam mi4 od
  • Odpowiedz
@rtone: Jak kupisz u odpowiedniego sprzedawcy to wystarczy, że ściągniesz najnowsze MIUI Polska, dajesz aktualizację a później ustawienia fabryczne - i po wszystkim. Problem z smsami nie występuje na MIUI Polska a jeśli chodzi o wifi i GPS to nie słyszałem żeby ktoś miał z tym problem. Szczerze mówiąc to jak do tej pory ten smartfon jest najmniej problemowy ze wszystkich jakie miałem czyli HTC Magic>Motorola Defy>Lenovo s750>Nexus 4
  • Odpowiedz
@sakson: no to może Mi4 jest lepsze, ale temat z wczoraj

http://www.wykop.pl/wpis/15292321/mirki-dostalem-dzisiaj-redmi-note-2-wszystko-piekn/

Jak czytam, że ludzie muszą szyfrowanie w routerze zmieniać, żeby się telefon podłączył to jest powyżej mojego progu bólu. Pozatym ciągła zmiana softu i wipe co oznacza konfigurowanie wszystkiego od początku, instalację appek. Zapewne używają jakiegoś cloneit ale i tak upierdliwe w stosunku do aktualizacji OTA.

Swoją drogą jak aktualizujesz co piątek? Musisz ściągać roma, wgrywać kablem i konfigurować
  • Odpowiedz
  • 0
@rtone: mediateki nigdy nie miały dobrego gps. Akurat z szyfrowaniem wifi to też może być kwestia routerów i to wiem z doświadczenia. Rom na redmi note 2 nadal cierpi na choroby wieku dziecięcego ( ͡° ͜ʖ ͡°) poza tym pisałem. Jak coś działa to się nie rusza. A wipe robisz raz. Tylko podczas zmiany chińskiego romu na rom miuipolska. Późniejsze aktualizacje robisz opcjonalne i wszystkie ustawienia i
  • Odpowiedz
Jak czytam, że ludzie muszą szyfrowanie w routerze zmieniać, żeby się telefon podłączył to jest powyżej mojego progu bólu. Pozatym ciągła zmiana softu i wipe co oznacza konfigurowanie wszystkiego od początku, instalację appek. Zapewne używają jakiegoś cloneit ale i tak upierdliwe w stosunku do aktualizacji OTA.


@rtone: Jeśli chodzi o problem z wifi i trzeba zmienić szyfrowanie to miałem identyczną sytuacje z Nexusem 4 i routerem u kumpla - takie coś
  • Odpowiedz
@rtone: nie wiem skąd masz powyższe informacje, ale jako użytkownik Mi4 zapewniam Cię, że z takimi problemami się nie spotkałem
Po prostu kup telefon z polskim MIUI od razu :)
Ja miałem problemy z błędami przy połączeniach, ale wystarczyło zainstalować najnowszą aktualizację i wszystko gra.

@iwannagethigh: polecam Ci Nova Launcher
mnie o gorączkę przyprawił Apple'like układ ikon w moim Xiaomi, ale stary dobry launcher przyszedł z pomocą i teraz wszystko
  • Odpowiedz
@WooSan: Nie chce innego launchera. Ten z miui jest dla mnie idealny - po prostu na początku przez kilka dni nie mogłem się przyzwyczaić. Teraz, po tygodniu używania nie zamieniłbym już chyba na żaden inny.
  • Odpowiedz