Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy oglądaliście, czy nie. Do mnie osobiście koleś nie trafia, odnoszę wrażenie, że koleś przeczytał w życiu jedną książkę (jak mówi ludowe porzekadło: nie ufaj ludziom, ktorzy przeczytali tylko jedną książkę) i reszta to dla niego bluźnierstwo. Jakieś własne założenia czy dopowiedzenia z dupy, mówi tak, jak gdyby programowanie było sztuką dla sztuki a on tylko gets shit done, nie to co reszta. Taki islamski terrorysta w świecie php.

https://www.youtube.com/watch?v=xKefsl_UiM0

#php #programowanie #phptoprogramowanie #laravel #laraveltonieprogramowanie #bojowkasymfony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 18
@normanos: ma dość niestandardowe opinie, albo raczej w dupie wszystko i wszystkich :D chociaż w jednym miejscu mi sie podobało - jak mówił o krytykowaniu dokumentacji.

@lukasz1985m dziękuję, to komplement ;) a na serio, to takie gówniane podejście "u mnie działa, to sie nie #!$%@?" i tak dalej. typowy janusz mieszkaniowej wykończeniówki. jak ktoś nie umie, to robi "milion wzorców i abstrakcji".
@lukasz1985m: żebym poczuł się urażony, musiałbym jeszcze w jakiś sposób cenić twoje opinie i w ogóle anonimów z sieci ;) to akurat otwell robi dobrze, ucze się od miszcza

@normanos mało popularne oznacza, że jest spore prawdopodobieństwo, że są złe ;) chodzi mi o to, że wedle jakichś tam badań, duże grupy podejmują zazwyczaj optymalne decyzje. fajnie, że otwell idzie swoją ścieżką, jednak typ zdaje się gardzić solidnymi podstawami bo przeczytał
mało popularne oznacza, że jest spore prawdopodobieństwo, że są złe ;)


@uirapuru: oznaczało by to, że traktory są złe i pole trzeba orać mercedesem. Nie są złe tylko inne, reprezentują inny nurt, inne podejście ale to od razu nie oznacza, że jest to z góry złe.

Jeżeli ktoś tworzy abstrakcję dla stronki warzywniaka pani Grażynki to znaczy, że w swym fanatyzmie popłynął za daleko ;) albo ma dużo czasu i pieniędzy.
@normanos: pisze: prawdopodobienstwo. są ludzie, którzy wykazywali pewne cechy charakteru i pójscie pod prąd wyszło wszystkim na dobre, wynajdywali nowe rzeczy. Po prostu uważam, że Otwell taką osobą nie jest, jest aroganckim ignorantem ;) Ale moja opinia się nie liczy, bo ujął sporo ludzi łatwością obsługi swojego frameworka. To chyba najlepsze podsumowanie laravela - jest prosty. Choć momentami pewnie prostacki. Ale nie przeszkadza to widocznie nikomu, tak jak podobno php powinien
@hoRacy: dzięki :) strasznie mi z powodu twojej opinii wszystko jedno ;) jakiś konkret? że podejście w stylu "proste jest, olać standardy, używajmy tego" i hurra optymizm uważam za złe? :) czy raczej nie miałeś nic ciekawego do dodania dlaczego konkretnie jestem twoim zdaniem ignorantem, ale i tak postanowiłeś podzielić się swoją opinią? :)