Wpis z mikrobloga

Nie każdy Arab to terrorysta, ale każdy terrorysta to Arab


Jak byłem mały to pamiętam z telewizji obrazki zamachów terrorystycznych ETA w Hiszpanii i IRA w Irlandii. No ale co ja tam wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mimo wszystko gimbom powielającym wszędzie ten błyskotliwy cytat... chyba z Korwina, polecam lekką edukację z nie tak dawnej historii #4konserwy #neuropa #korwin #historia

https://pl.wikipedia.org/wiki/ETA
https://pl.wikipedia.org/wiki/Irlandzka_Armia_Republika%C5%84ska

l.....e - > Nie każdy Arab to terrorysta, ale każdy terrorysta to Arab

Jak byłem m...

źródło: comment_ZTWrSoE3mBv05EHiZhgAxc2pogTRUTiq.jpg

Pobierz
  • 42
@pilot1123 ale komunizm i terroryzm to dwa zupełnie inne pojęcie. Komunizm jest ustrojem politycznym a terroryzm to forma prowadzenia walki/wojny. Punkt wspólny to otoczenie... marks pisał, że socjalizm nie może istnieć w otoczeniu innych ustrojów i do tego potrzebował wojny islam natomiast siłą próbuje narzucić swoją religię niewiernym i ustanowić ją religią światową.
@grzegorzLHT: chodzi mi komunistycznych terrorystów.

marks pisał, że socjalizm nie może istnieć w otoczeniu innych ustrojów i do tego potrzebował wojny islam natomiast siłą próbuje narzucić swoją religię niewiernym i ustanowić ją religią światową.


@grzegorzLHT: brzmi jak to samo, islam nie może (nie chce) istnieć w otoczeniu innych religii. W mniemaniu dżihadystów. Komunizm też nie toleruje szczególnie religii.
@pilot1123: inaczej... komuniści i islamiści wybrali ten sam sposób prowadzenia wojny, ale komunizm ma bardzo mało cech wspólnych z islamem. Poza tym sprawdź ofiary zamachów i na pewno będzie widoczne, że komuniści wybierali określone cele.
Mylisz ETA i IRA ze świętą wojną... po upadku w/w organizacji za największe zamachy terrorystyczne odpowiedzialni są tylko muzułmanie i ten cytat odnosi się do sytuacji panującej od kilkunastu lat na świecie a nie historii terroryzmu...


@grzegorzLHT: Jakieś dane statystyczne? W Europie najwięcej ataków terrorystycznych przeprowadzają muzułmanie? Skąd te dane?