Wpis z mikrobloga

A jak oni się ze sobą kontaktują jak zmieniają nr przynajmniej raz w tyg? Powiedzmy że organizują jakiś przerzut do Szwecji to po akcji dostawca i odbiorca niszczą te nr i telefony to jak się później ustawiają na następną akcje? Podejrzewam że miejsca zamieszkania też często zmieniają.
@zloty_wkret: Znajomy mi kiedyś tłumaczył, że w razie czego jest w stanie napisać smsa z ręką w kieszeni i nie patrząc na telefon. Nie jest dilerem ale zawsze można ostrzec ziomka. ;)
To właśnie jest profesjonalnie. Taki gunwotelefon kosztuje 50-100 PLN + wkładasz do niego nowy starter. Po "akcji" wyjebujesz owy telefon, kartę przełamujesz i wrzucasz do rzeki/muszli klozetowej. DONE.

Przy następnej akcji powtarzasz schemat.


@mjut: 2 miesiące później na komisariacie:
- Szefie, zatrzymaliśmy samochód z przerzutem 100 kg heroiny, niestety kierowca nawiał
- Spoko Stefan, jedźcie po tego Mietka, co co 2 tygodnie kupuje nowy telefon ze starterem, myślę, że coś nam
@mjut: @noekid: Samo to że np. uruchamia telefon w pobliżu swojego "nie przypałowego" telefonu + to że np. uruchamia go na chwilę żeby tylko z niego zadzwonić już jest podejrzane i dość łatwe do odsiania z sieci i umożliwia powiązanie pewnych zdarzeń z miejscami i innymi telefonami. Albo np. to że w jednym telefonie co chwila jest inna karta sim też jest podejrzane. Sama zmiana telefonu i numeru co chwila
@duskhorizon: Nie za dużo, bo zatrzymałem się na 4 sezonie ;) Ale ładnie trafiłeś, to z tego serialu znam ten sposób. Potem jeszcze doczytałem na niebezpieczniku i wiem, że sama zmiana karty i telefonu niewiele daje. I nie podważałbym znowu tak bardzo kompetencji takiego CBŚ, myślę że znają takie prosty metody.
@zloty_wkret: no jak kiedys rozmawialem z kolega co powiedzmy potrzebuje takich rzeczy to mowil mi 3 powody:

1. im niej skomplikowany tym lepiej, kontakty widoczne od razu, szybko sie wlacza, dzwoni i jest ok
2. nie kusi innych do zajumania go... bo nie chcą na czyimś terenie dawać się skroić
3. gubią je często albo muszą sie pozbyć. Teżjak dostają wpier..od kogoś to szybkie fiskanie jest to jak taki telefon zabierze