Wpis z mikrobloga

Kto mi poleci jakąś fajną myszkę? Gdzie fajna oznacza wytrzymała rolka i może być z jeden przycisk do przypisania, ale nie musi. Nie ważna waga, rozmiar, bezprzewodowość, kolorki, wielka precyzja etc. etc... Wszystkie programy do grafiki inżynierskiej wykorzystują środkowy przycisk. Już trzecia myszka mi się zepsuła. :/ Cena preferowalnie do 50 zł.
#komputery #pytaniedoeksperta #myszka #pcmasterrace
  • 10
@2822: przyoszczedzisz 5 zeta i zajedziesz kolejna rolke w pol roku, albo szybciej. z logitechiem nie powinno Ci sie udac ze wzgledu na inny sposob dzialania rolki.
@2822: ogolnie chodzi o to, ze logitech w rozwiazaniu myszki stosuje czujniki magnetyczne (nie wiem jak sie fachowo nazywa). rolka nie styka sie z przelacznikiem fizycznie - sa czujniki po jednej lub obu stronach rolki, ale one jej nie dotykaja. u innych producentow jest taki triger mechaniczny - obraca sie blaszka z wasikami, dociskana do drugiej blaszki, a calosc obudowana plastikiem, ogolnie szybko sie to luzuje i psuje jak sie duzo
@skethoo: Ja nie tyle scroluje co naciskam :)

A tak na szybko: A4 Tech X-748k, A4 Tech Bloody V8m? To są dla graczy, ale każdy mi poleca. Jakby były pewniaki co do wytrzymałości to dorzuciłbym te 10-20 zł
@2822: w pracy mialem ze 3 rozne a4techi, wszystkie po czasie zaczynaly szwankowac - przeskakujacy scroll, nie dzialajacy scroll, multiklik (blaszka przelacznika sie poddala). w calym biurze bylo ich pelno, obecnie wiekszosc z tych a4techow zostala zmieniona na steelseriesy (ktore tez zostana zajechane, bo maja tez ten sam chinski #!$%@? mechanizm, nie moj biznes, wiec wisi mi to). przycisku pod scrollem nie zepsulem jeszcze w zadnej. ostatniego a4techa wrzucilem do szuflady