Wpis z mikrobloga

Zamówiłem redmi note 2 od TOP-ONE, telefon został wcześniej sprawdzony przez chińczyka i wgrali mi europejską wersje miui 7. Myślicie że mógł wgrać tam coś od siebie? Mogę spokojnie go używać czy lepiej jeszcze go sformatować?
#xiaomi
  • 12
Kupiłem 11.11 i zamawiałem przez DHL. Wysłano z Chin 15.11, 17.11 dotarła do UK, tego samego dnia wysłali ją do Polski i przyszła dzisiaj rano.
@189kuba:

Nie wiem czy sprawdzałeś tracking na stronie DHL. Szło na jednym numerze 13 paczek. Dwie się po drodze gdzieś zawieruszyły. Oczywiście jedna z nich to mój telefon.
Na szczęście dzisiaj już się odnalazły. Doszły do UK i teraz już są w drodze do Polski :)
@189kuba: Możesz napisać coś więcej jak to działa? Tzn. Top-one ma człowieka w UK, który przepakowuje telefon, żeby nie było później VATu w Polsce? A w UK nie mogą naliczyć VAT i potem chińczyk nie będzie chciał nim obciążyć Ciebie?
@Lord_Jim: Widziałem, ale na szczęście z moją wszystko było ok :P

@vinmcqueen: Dokładnie nie wiem, ale na jego stronie jest napisane że wysyłając przez UK nie będę musiał płacić VAT i tak było. Jedyny minus że przesyłka jest dosyć droga, bo 21USD (czyli niewiele mniej niż VAT), ale ja kupiłem 11.11, było wtedy -25USD, więc zapłaciłem za wszystko tyle co u innych chińczyków, z tym że było szybciej i z
@189kuba: Niby przesyłka niezbyt tania, ale szybka, a to mnie również interesuje, bo kolega się nie załapał na wysyłkę od Goldway z Estonii i teraz nie wie co zrobić, bo jak ma iść telefon parę tygodni, w okresie przedświątecznym to nie wiadomo zupełnie kiedy się go spodziewać, biorąc pod uwagę jaki bałagan będą teraz mieć na pocztach. Dzięki za info.