Wpis z mikrobloga

Szukam opinii na temat Gola IV 2.8

Głównie chodzi mi o opinie o silniku oraz napędzie 4 motion. Ze spalania sobie zdaję sprawę, interesują mnie koszta eksploatacji oraz awaryjność. Na autocentrum widzę większość pozytywnych opinii , po za kosztami eksploatacji napędu 4 motion ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jakiś mirek jeździ/jeździł? Może jakiś wasz znajomek? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#golf #motoryzacja #volkswagen #pytanie #samochody
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KolegaPatryk: jesli mam byc szczery to nie potrafie odpowiedziec na to pytanie. prawda jest taka ze do kazdego auta trzeba podejsc z glowa - pelna diagnostyka, jazda probna itd. dla mnie cena nie jest wyznacznikiem faktycznego stanu auta
  • Odpowiedz
@KolegaPatryk: jeśli chodzi o silnik to trudno znaleźć nie dojechany egzemplarz gdyż nie kupowało się 2.8 VR6 żeby do kościoła podjeżdzać 1 km w niedziele. I to jest największy problem, że w min. 12 letnim aucie może Cie czekać poważny remont mechaniczny na starcie.
  • Odpowiedz
@KolegaPatryk: generalnie to trudno stwierdzić, trzeba na pewno się przejechać, wyłączone radio, uchylone okno i posłuchać jak silnik wchodzi na obroty. Najpewniej to zabrać ze soba kogoś kto się zna np: zaprzyjaznionego mechanika, ale nie wujka Janusza co całe życie poloneza naprawiał.
  • Odpowiedz
@piotrek2015: Przyznam, że mam ograniczony budżet i wolałbym się przyjrzeć tym modelom bliżej 8-10k tylko strasznie są rozrzucone po całej Polsce ( ͡° ʖ̯ ͡°) Czytam cały czas opinie na forach itp. i są tak podzielone, że sam już nie wiem, może lepszy będzie ten 2.3 ?
Boje się usterek związanych z 4motion które na pewno tanie nie są i o mechanika pewnie trudno.

Ogólnie szukam
  • Odpowiedz
@KolegaPatryk: ten 2.3 vr5 to mało popularny silnik w #polska i ja osobiście bym go unikał. Jeśli chodzi o grupę VW to w tym roczniku wybrał bym 1.8T. Inne auta, żeby nie były drogie w eksploatacji i jednocześnie moc powyżej 150 KM to troche chyba się wyklucza. Volvo s60, bmw e39 ?
  • Odpowiedz
@KolegaPatryk: moj cumpel jeździ właśnie takim golfem
kupił go jakiś rok temu właśnie za koło 10tys. "trafił mu się" chyba egzemplarz po przejściach bo do tej pory składał w nim od nowa rozrząd, wymieniał masę czujników i jeszcze pare innych rzeczy a auto nadal nie jest w pełni sprawne (coś tam go czasem przydusi, świeci się check engince co chwile itp)
ogolnie w tej chwili już z auta zadowolony nie
  • Odpowiedz
@piotrek2015: s60 totalnie nie w moim guście w dodatku słyszałem bardzo dużo opinii, że do tego volvo są bardzo drogie części. BMW e39 za 11k będzie ciężko znaleźć zdatne do jazdy. Kolega ma e39 320D po lifcie ze 150KM silnikiem i jest bardzo zadowolony. Twierdzi, że NIC w niego nie wkładał po za częściami eksploatacyjnymi. Nie chce mi się tylko przyznać ile zapłacił ( ͡° ʖ̯ ͡°
  • Odpowiedz
  • 0
Problem w tym że auto znajduje się w Anglii, a on chyba nie planuje teraz przejazdu do polski
  • Odpowiedz