Wpis z mikrobloga

Nie chcę zaśmiecać tagów, a poradzono mi się skierować tutaj:

Mirki, sprawa jest. Moja mama skończyła w tym roku półwieku, a ostatnim czasem zaczęła sobie ćwiczyć itd. Ogólnie dietka, już parę lat nordic walking, ćwiczenia z $chodakowska. Do tego ma rozrusznik, więc jest nieźle zakręcona. Ostatnim czasem wygrała wyjazd na warsztaty do Hotelu Bania z Chodakowską i tam dowiedziała się, że są jakieś bransoletki fit, jakieś opaski pod biust - ogólnie ponoć to mierzy puls, spalane kalorie etc.

Dzisiaj mi poprosiła, żebym jej takie coś kupił. Po mojej odpowiedzi, że się na tym nie znam, że ma koleżanki prowadzące taki tryb życia, żeby popytała, przedstawiła parę modeli, a doradzę co lepsze jakość/cena. A ta się na mnie obraziła ( ͡° ͜ʖ ͡°), bo nie chcę pomóc - ot $logikarozowychpaskow.

I tutaj #pytanie, $prosba do wszystkich, którzy znają się na $fitness gadżetach - pomóżcie, doradźcie - bo foch nie z tej ziemi :(

#bieganie #aliexpress - bo może coś tam jest konkretnego
  • 10
@Elav: Rozwalałem ostatnio ten temat dość dokładnie. Fitbit Charge HR - najlepszy wybór wg mnie jeśli chodzi o funkcje/możliwości/współpracę. Cena około 600 zł.

Ogolnie wartość nabija czujnik tętna. Opaski bez HR potrafią kosztować o połowę mniej. Generalnie moim zdaniem warto kompletnie odpuścić sobie paździerzowej z Chin itp., a jeśli mama ma dobry telefon, to może wystarczy zwykły czujnik tętna + opaska na ramię na telefon? polecam w razie czego czujnik geonaute
@Elav: jeszcze jedno - sprawdź czy opaska którą wybierzesz będzie współpracowała z mamy telefonem. W przypadku Apple jest to fajnie rozwiązane w aplikacji "Zdrowie" - wszystkie dane masz w jednym miejscu. W Androidzie jak ze wszystkim jest w cały świat, ale z Andkiem np. dobrze działają fajne opaski Xiaomi.
@Elav: Czy pas mogą używać osoby z rozrusznikiem serca?

Osoby z rozrusznikami serca, defibrylatorami lub innymi wszczepionymi urządzeniami elektronicznymi mogą używać pas do pomiaru tętna na własną odpowiedzialność. Firma Suunto zaleca wykonanie testu pod nadzorem lekarza przed rozpoczęciem korzystania z pasa do pomiaru tętna. Pomoże to zapewnić bezpieczne i niezawodne działanie rozrusznika podczas korzystania z pasa.