Wpis z mikrobloga

Dzień 1

Dziś po trzeciej próbie udało mi się zainstalować pierwszego #linux - #ubuntu razem z Windowsem. Niestety podczas pierwszej instalacji Linuxa, już zainstalowany Windows się wykrzaczył, później mogłem uruchomić tylko narzędzie do naprawy systemu (jeśli ktoś się spodziewał, że pomogło to go pociesze- wysłałem raport o błędzie). W konsekwencji musiałem zainstalować na nowo i Linuxa i na wszelki wypadek Windowsa. Do tej pory włączyłem Windowsa tylko po to by zobaczyć czy działa. Pierwsze wrażenie z Ubuntu? - bomba, są sterowniki do Internetu, fajne guziczki, fajna czcionka, w końcu coś świeżego. Niestety, są już pierwsze niewiadome. Wyrzuciłem z paska szybkiego dostępu ustawienia, nie mogę ich znaleźć ( ͡° ʖ̯ ͡°). Zainstalowałem Steam, ale się nie włącza. A #najgorzej że nie wiem gdzie, ani w jaki sposób zmienić to gdzie instalują się programy. Wszystko co chciałem z tego co widzę działa pod Linuxem, więc mam nadzieję że się pokochamy.

#pierwszytydzienzlinuxem
  • 14
  • Odpowiedz
@Pan_Mirek:

Wyrzuciłem z paska szybkiego dostępu ustawienia

No to wejdź w Dash (wciśnij windows key) i napisz "Ustawienia" albo jak masz po angielsku to "Settings"

Zainstalowałem Steam, ale się nie włącza

Otwórz terminal i wpisz steam dostaniesz komunikaty o błędach - Google albo przeklej tutaj.

nie wiem gdzie, ani w jaki sposób zmienić to gdzie instalują się programy

A po co? :D to nie Windows
  • Odpowiedz
@fervi: Za pierwszym razem w ogóle nie widziało, że na komputerze jest Windows. Za drugim niby go widziało, ale mogłem otworzyć tylko narzędzie do naprawy. No i za trzecim przeinstalowałem Windowsa no i na koniec Linuxa - dopiero zadziałało.

@ElGringo:

No to wejdź w Dash (wciśnij windows key) i napisz "Ustawienia" albo jak masz po angielsku to "Settings"


Wpisując "Settings" wyświetla mi pogode (?!?), a wpisując "Ustawienia" wyświetla tylko "połączenia
  • Odpowiedz
@Pan_Mirek: Linux stara się ekonomicznie i ergonomicznie rozdysponować miejsce. Jak? Tak, iż jedna biblioteka może być obsługiwana przez setki programów i się nie duplikują. Przeciętny człowiek potrzebuje 20GB na cały system. Jak doinstalowujesz cięższe rzeczy jak np. mapę świata dla symulatora lotów, to z 35GB. Mając 64GB (zakładam) spokojnie wszystko wejdzie
  • Odpowiedz
@Pan_Mirek: Oczywiście założenie jest takie, że system się znajduje, bo jak dane też, to może zabraknąć (zależy ile danych wgrywasz). Są różne sposoby oszczędności miejsca.
  • Odpowiedz