Wpis z mikrobloga

Mirki, mam problem z którym nie umiem sobie poradzić. Muszę napisać skrypt w .bat, który będzie na windowsie instalował pythona i pare innych rzeczy. Poległem na pythonie. Na początku zakładałem docelową instalację pod C:\Programs\foo\python.
Wszystko ładnie się instalowało, jednak z czasem stwierdziłem, że bardziej profesjonalne będzie pod
C:\Program Files\foo\python.
Żeby to się nie wykrzaczało używam formy progra~1. No i tutaj zaczynają się problemy. Korzystam z instalki .msi i odpalam ją tak jak mi się wydaje, że jest dobrze. Instalacja ma być bez odpytywania użytkownika o cokolwiek, co najwyżej status bar.
Moj skrypt
Odpalam to z konsoli admina.
Problem: pomimo zmiany miejsca docelowego na Program Files (progra~1) python dalej instaluje się w nieistniejącej lokalizacji Programs, ktora to sciezka nie wystepuje nigdzie w skrypcie.
Jezeli zamiast Program Files ustawię np. bez spacji ProgramFiles / wszystko dziala. Co ciekawe, mkdir dziala prawidlowo.
Prosze o pomoc bo dla mnie to już podpada pod czarną magię i nie wiem już co dalej z tym zrobić.( ͡° ʖ̯ ͡°)

#windows #bat #instalator #programowanie
  • 2