Wpis z mikrobloga

#siecikomputerowe Chciał bym skorzystać z dobrodziejstw sieci IPv6 (np dlatego że niby mogę)
mam router Mikrotik w domu. Jednak żaden ISP nie udostępnia mi tej adresacji a dodatkowo z sieci do internetu przechodzę przez Cisco ASA do którego nie mam dostępu a tam ipv6 jest wyłączone jako experymentalne. inną drogą wyjścia z mojej sieci jest mój VPS z 2 interfejsami jednym u ISP (pubiczne IPv4) a drugim w domu. Dodatkowo moj laptop i telefon chadzają po świecie a jedyne miejsce gdzie otrzymuję IPv6 to Politechnika. No i telefon w Play. jakieś rady jak to ustawić?
  • 21
@wytrzzeszcz: Vectra na 100% nie ma, podobno udostępnia biznesowym na życzenie - zatem "łapię się", ale jeszcze nie sprawdzałem. Netia - nie wiem, router mam w trybie bridge'a i na razie nie mam jak się do niego wpiąć, żeby sprawdzić.
Tak naprawdę pomysł mam od niedzieli, bo akurat będę zmieniał całą infrastrukturę (wymiana serwera, przełączników) i pomyślałem, że warto spróbować. Wczoraj spędziłem parę godzin na poszukiwaniu informacji i ciągle jestem w
@sakson: czyli musiał bym zrobić script na lapie że jeśli nie mamy adresu ipv6 to jedziemy tunelem (np u dziewczyny) a w pozostałych przypadkach mamy adres bo mirkotik lub polibuda zapewnia ?
Teraz jeszcze tą samą sztuczkę zrobić na telefonie z androidem (ciekawe czy jest iptables jakieś na androida by wycinnać ruch "nie odemnie")
@wytrzzeszcz: Ten czas tak szybko nie nastąpi uwierz mi. Wątpię w to żeby nawet żeby IPv6 przekroczyło penetrację na poziomie 50%. Brzmi to może śmiesznie - ale musi upłynąć jeszcze sporo czasu.