Wpis z mikrobloga

Panowie, Panie!

Jaką mam kupić przejściówkę do #macbook żeby podłączyć go do rzutnika po VGA? Tylko, że rzutnik jest podwieszony do ściany więc mam do dyspozycji kabel VGA już podłączony do rzutnika i teraz potrzebuję jakiejś przejściówki VGA - jakieś mini display?

Rozumiem, że to się nie nada: http://ispot.pl/kable-i-przejsciowki/belkin-minidisplay-vga-adapter,id-69393 ? Tym mógłbym chyba podłączyć się bezpośrednio do rzutnika tylko?

#mac
  • 31
@Pacjent: Nie do końca rozumiem, jak ma mi to pomóc? :) Kabel, który już jest podłączony do rzutnika jest pod VGA czyli nie mam "wejścia" do VGA tylko "wyjście" VGA na końcu. Czyli nie mogę w to wsadzić kabla VGA jak do podpięcia do komputera bo ma taki sam "rodzaj" wejścia :). Czy ja coś mieszam?
@PawelPe: oczywiście potrzebujesz mega #!$%@? drogiego kabla mini-display do 'ludzkiego standardu' jakim jest VGA czy tam DVI, a potem chyba nie ma znaczenia już co się z kablem dzieje, byle końcówki połączyć :P
@PawelPe: czyli do rzutnika podłączony jest przedłużacz, tak? :) nie prościej kupić adapter miniDP-DSUB i do tego zwykły kabel dsub-dsub? Jest adapter Apple'a, ale cena zabójcza... Ja się przymierzam do Logilinka
@PawelPe: Po co mialoby byc, skoro takie sa standardy? To nie jest autorskie rozwiazania appla. Ja wysylam obraz jakas przejsciowka minidispay do hdmi, chyba lenovo, korzystam z hdmi za 10 zlotych. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ccore: Widziałem takie krótkie przejściówki u prowadzących moje zajęcia. Właśnie miniDP do czegoś i do tego był podłączony już kabel, który normalnie się wkłada do portu w laptopie. Czyli potrzebuję "żeńskiej" końcówki, dobrze rozumiem?

Podrzuciłbyś jakiś link? Zgłupiałem już kompletnie -.-.
@PawelPe: zakładam, że na kablu z rzutnika masz wtyczkę żeńską, czyli taką samą, jak jest w samym rzutniku. Kupisz pewnie adapter z miniDP na żeński dsub (czyli taki, jak wychodzi z kart graficznych). Potrzebujesz więc zwykły kabel jak do monitora (męski-męski) i adapter np. taki:

http://www.komputronik.pl/product/149971/Akcesoria/Kable_i_adaptery/Adapter_Mini_DisplayPort_do_VGA_LogiLink.html

Tutaj kosztuje więcej, ale szczerze mówiąc, nie mam zaufania do noł-nejmów z allegro. Kolega kupił w tej cenie potrójny adapter (z miniDP na dsuba, dvi
@Ccore: No właśnie nie. To nie jest przejściówka! to jest już kabel. Wystarczy przynieść laptopa i podpiąć, nie używając nic innego. Więc tam jest końcówka męska. W tym jest problem :).
@Ccore: Okej, ale to mi się przyda tylko jeśli dokupię jeszcze przejściówkę "żeński - żeński", tak? To zadziała w ogóle czy macbook powie "wal się i kup od apple mimo, że czegoś takiego nie mamy"?
@PawelPe: zadziała, w przejściówce VGA żeński - żeński nie ma żadnej filozofii - to jedynie druty łączące dziurki z jednej strony z dziurkami z drugiej strony. Żadnej elektroniki.