Wpis z mikrobloga

Witajcie Mirki
Pracuje w jednym z supermarketów jako ochroniarz,jest to praca przy monitoringu.
Niedawno zarządzono że zabierają nam krzesełko i karzą stać bez możliwości usiądnięcia.
Dodam że zmiany trwają tam po 15godzin. Czy jest to zgodne z jakimkolwiek prawem? 15 godzin stania non stop? Zatrudniony jestem na umowę zlecenie.
  • 17
@Shogun667: niestety mirku- pan każe małpka skacze.

co prawda jest to #!$%@?, ale tak, pracodawca może odwalić taką maniane- mój różowy pracowała w sklepie z ciuchami i nie mogły się nawet oprzeć o nic, bo od razu telefon i #!$%@?
Dodam że zmiany trwają tam po 15godzin. Czy jest to zgodne z jakimkolwiek prawem? 15 godzin stania non stop? Zatrudniony jest na umowę zlecenie.


@Shogun667: zmiana po 15 godzin to już chyba w ogóle nie jest zgodna z prawem. Umowa o prace?

Niedawno zarządzono że zabierają im krzesełko i kazali stać bez możliwości usiądnięcia.


@Shogun667: swoja droga to jakies uzasadnienie? Czy żeby za wygodnie nie było? Bo cięzko mi wierzyć
@Shogun667: "Atrakcyjną dla pracodawcy formą zatrudnienia pracowników, jest umowa zlecenia. Pomimo, że pracodawca przy umowie zlecenia zobowiązany jest do odprowadzania składek na ubezpieczenia społeczne czy przestrzegania przepisów BHP, to jednak ma on swobodę w zakresie regulacji czasu pracy czy rozwiązania samej umowy. Należy jednak pamiętać, że zawarcie umowy zlecenia w celu obejścia przepisów prawa pracy, a więc zamiast umowy o pracę, jest wykroczeniem przeciwko prawom pracownika. Ponadto, praca świadczona w stałych
@M4ks: Właśnie nie ma żadnego uzasadnienia.Dwa miesiące temu kierownik sklepu otrzymał email od kierowniczki regionalnej że od następnego tygodnia zabrania się nam siedzenia przy monitoringu jak i również picia w miejscu pracy. Tzn nie mogę miec butelki z wodą obok siebie tylko muszę biegać na zaplecze.
@darek-jg: Dziękuję za artykuł. Myślę że poprostu przyniosę sobie krzesełko i będę się tym posiłkował w razie kontroli ze strony regionalnych. Bo kierownicy w sklepie są naprawdę w porządku i jak najbardziej też mówią że to jest chory wymysł tych z góry.