Wpis z mikrobloga

#programowanie

#dsd ale pewnie inni już wiedzą i to stosują.

Jak wiadomo PhpStorm jest królem jeśli chodzi o #ide do #php, a PyCharm rządzi jeśli chodzi o #python. I tak dalej dla wszystkich innych programow od JetBrains.

"The thing is", że po zmianach w licencjonowaniu robi się to wszystko ciut drogie. A wersja EAP czyli darmowa już nie jest dostępna.

#lifehack jaki dziś poznałem: kupujesz tylko IntelliJ, niezależnie czy jesteś programistą #java czy nie. IntelliJ ma darmowe wtyczki, które rozszerzają go o wsparcie #php, #python, #ruby itd...
  • 18
i żeby nie było, że to nasze polskie kuźniarowanie czy cebuladeals: dowiedziałem się o tym od Włocha, który z kolei wie o tym od Niemca (pracujemy w takim międzynarodowym korpo)
"The thing is", że po zmianach w licencjonowaniu robi się to wszystko ciut drogie


@konradk: rozumiem ,że IDE używasz w celach komercyjnych także zarabia na siebie. Jeśli nie potrzebujesz w celach komercyjnych to zawsze możesz aplikować o bezpłatna licencję dla projektów open source lub jeśli się uczysz to o wersję akademicką.
A jak uważasz ,że nie jest warte swojej ceny lub cię nie stać to skorzystaj z innego IDE...darmowego.
@Bozyszcze: sam z siebie korzystam z Netbeans+PHP, ale w firmie wiekszosc ma PhpStorm/IntelliJ

IDE mi jest potrzebne wlasciwie tylko do debuggowania (xdebug), samo pisanie kodu dosc sprawnie mi idzie choby w Sublime Text. Ale jak trzeba rozgryzc "co ten kod od kogos innego robi i dlaczego robi to zle i w ktorym miejscu" xdebug + łądne wyswietlanie online wynikow w IDE jest niezastapione.

Jednak łapczywie spogladam na PhpStorm bo debuggera ma
@Bozyszcze: dobra, to moze mnie przekonales. ale jest problem, ktory zawsze sprawial ze projekt tworzylem w netbeans a nie w phpstorm:

strone mam w ~/public_html/strona1
adres to http://localhost/konrad/strona1

pytanie: jak utworzyc projekt w phpstorm by dzialalo to ladnie z debuggerem?

wiem ze sie da i wlasciwie nie jest to jakas czarna magia. ale ilosc krokow jakie trzeba zrobic mnie rozkladala (oddzielnie sie konfguruje projekt, oddzielnie dane serwera, potem to jakos wiążemy
@konradk: u mnie nie ma żadnego problemu :)Pracuje na OSX. Używam mamp pro z włączonym xdebug i wszystko mi działa od kopa (o ile w phpstorm uprzednio kliknąłes na ikonkę nasłuchiwania przychodzących połączeń z xdebug)
robi się to wszystko ciut drogie


@konradk: właśnie zerknąłem na ich cennik i muszę ci powiedzieć, że jak na podstawowe narzędzie pracy to jest koszmarnie tanie. Za dużą wygodę pracy spokojnie płaciłbym 10% swojej pensji, a tutaj 70zł na miesiąc/licencję (dla biznesu, przy czym dla indywidualnych 2-krotnie taniej), z dodatkową paletą zniżek/darmowych to jest nawet aż za dobrze.
@konradk: Drogie? Rok temu za roczną licencję osobistą płaciłem €114.95, obecnie jest €110 (ceny na stronie są netto). A teraz przy przedłużeniu załapałem się na promocję drugi rok za darmo i jakąś dziwną zniżkę, za dwa lata zapłaciłem €65

właśnie zerknąłem na ich cennik i muszę ci powiedzieć, że jak na podstawowe narzędzie pracy to jest koszmarnie tanie.


@grajlord: Faktycznie, jak sobie porównać do grafików, grafików 3d, twórców filmów czy
A wersja EAP czyli darmowa


@konradk: to zdanie jest błędnie sformułowane. EAP nie jest darmową wersją softu bo darmową. To jest soft jeszcze niewydany, mocno testowy. Darmowy, bo oni nie odpowiadają za błędy (czy tam nie odpowiadali… nie śledziłem aż tak by zauwazyć zmiany w licencjonowaniu).