Wpis z mikrobloga

@zdecydowanie: Dublin jest drogi
numbeo.com zobacz.

35-40k ci da 2.4-2.6 na rękę chyba..
przezyjesz szału nie ma, jak nie masz prawie doświadczenia i zobowiązań to przezyjesz ale szału nie ma.
za rok zlapiesz cos w normalnych warunkach albo wrocisz z xpem z zagrabanicy.

ja bym do Irlandii chyba nie przyjechał, bo to smutny kraj smieszkow. mieszkania kosztują znowu dużo za dużo względem zarobków
@rzet: Jak faktycznie ma 2 lata doświadczenia (a nie "dwa lata był przedmiot na studiach") i umiejętności, żeby to potwierdzić, to da. A przynajmniej daliby za Javę czy Pythona.

Co nie zmienia faktu, że dla 45k bym się do Dublina i tak nie przeprowadził.
@Regis86: Zerknij sobie tu: http://ie.thesalarycalculator.co.uk/salary.php (przelacz sie na irlandzka wersje)

Przy 45k rocznie miesiecznie dostaniesz 2700 euro do lapy.

Wynajecie rozsadnego mieszkania w Dublinie to spokojnie 1500 euro, dolicz dojazdy, rachunki, podstawowe koszty zycia i szybko okaze sie, ze duzo nie zostaje. 45k w Dubliie (w IT) to przecietne pieniadze.

Ta sama stawka ale np. w Cork bylaby juz duzo ciekawsza, tam mieszkanie spokojnie znajdziesz ponizej 1000 euro.
Wynajecie rozsadnego mieszkania w Dublinie to spokojnie 1500 euro


@SmiesznyKrolik: Bez jaj, tyle kosztuje wynajęcie 2 bedroom w dobrej dzielnicy 5 minut od stacji DARTa. Nawet w dobrej dzielnicy (D3 na przykład) 1 bedroom w dobrej lokalizacji to max. 1100 EUR.
@SmiesznyKrolik: Faktycznie, masz trochę racji. Przeprowadzałem się w maju z 1 bed do 2 bed (D3), więc wydawało mi się, że zbyt dramatycznie się ceny od tamtej pory nie zmieniły, ale faktycznie jest sporo drożej, chociaż dalej spokojnie da się zmieścić w 1300-1400 za 2 bedroom. Jest też wyraźnie mniej mieszkań na rynku, co pewnie ma wpływ na ceny - w mojej okolicy są teraz 2 sztuki, a w maju było