Wpis z mikrobloga

Cześć, jeżeli składamy swojego coptera to jest możliwość aby uzyskać podobną technologię która jest montowana w phantomowach. Chodzi mi np. o podgląd na smartfonie/tablecie z możliwością ustawienia trasy po której będzie latał dron. Wiem że dji ma takie systemy i bodajże to się nazywa ground station a są jakieś inne zmieniki które takie możliwości posiadają?
#drony
  • 19
@PiotrokeJ: Jest możliwość zrobienia tego od podstawi dużo lepiej za niższą kwotę niż ten DJI. Podgląd na tablecie czy czym tam chcesz, to normalny system fpv, ustalanie trasy to moduł gps, a do tego możesz sobie wsadzić tak zwany sonar i dron nie dość że będzie latał po waypointach, to jeszcze nie walnie w nic na drodze.

Musisz pouczyć się jak to wszystko działa i zbudować, ja ogarnąłem temat w kilka
@Norwag93: widzę ze dorsz więcej mirków buduje drone przeważnie te 250 wiec albo jesteście niezłym mózgami albo to jest w miarę łatwe i do zrobienia przez przeciętnego człowieka
@PiotrokeJ: nie bulwersuję się, po prostu sprowokowałem Cie do odpowiedzi. Jesteś aktywny praktycznie codziennie, nie wiem ile masz powiadomień dziennie i od kogo, że część ignorujesz, ale ja komentowałem trzykrotnie, i trzykrotnie brak było jakiejkolwiek reakcji. To tyle, dzięki za odp. szkoda bo fajna kamerka (,)
@PiotrokeJ: Ja zbudowałem quadro 450tkę, a też wcześniej nie znałem się jakoś szczególnie na wielowirnikowcach. Cała wiedza jest w internecie, pytanie ile masz czasu, żeby się z nią zapoznać.
W moim quadro siedzi Pixhawk z ArduPilotem (około rok temu wiele osób rezygnowało z Nazy, ze względu na dodatkową ukrytą funkcjonalność "back to China" - modele potrafiły odlatywać, a piloci tracili kontrolę; błąd pewnie został już naprawiony).
Jeżeli chodzi o transmisję obrazu
@vans: Do lutego mam dosyć sporo czasu.

Jeżeli chodzi o kontroler to myślałem nad tym rozwiązaniem:

APM 2.8

lub

Kolejny kontroler

Do tego Rama Tarot 650.

Regulator
[](http://www.banggood.com/Emax-Quattro-25A-X4-UBEC-Multirotor-4-in-1-Brushless-ESC-Quadcopter-KK-p-931805.html)

i cztery silniki 2CW i 2 CCW

Silnik

Chce mieć platformę na której nauczę się latać czymś większym ale z czasem jak będą środki to będę mógł ją rozbudować, dołożyć porządny gimball, gopro czy jakiś bezlusterkowiec.

Co sądzisz o takim zestawie, najbardziej
@PiotrokeJ: APM już od około roku nie jest wspierany, więc jeżeli planujesz maszynę rozwijać to przemyśl to jeszcze. Co jakiś czas wychodzą nowe wersje ArduPilota i nie będziesz mógł ich instalować (chyba, że są jakieś obejścia ale sam sprzęt może nie dawać rady). Jego cena jest niska właśnie ze względu na swój wiek. To już lepsza jest Naza ale chyba droższa od chińskiego Pixhawka.

Latałem sprzętem z tą ramą, bardzo solidna
@vans: Rozumiem rozejrzę się w takim razie za Pixhawkiem. Wspominasz takżę o Nazie. Mówisz o pełnej wersji czy wersji Lite?

Z czasem chce mieć stabilną i uniwersalną platformę, być może zamontuje w niej coś większego niż GoPro.

Co do ESC - poszukam czegoś innego co może zastąpić 4in1

Robiłem obliczenia i korzystałem z bloga zrobsobiedrona.blogspot.com gdzie użyli tych silników i tej ramy i spokojnie dron unosił się nie wykorzystując pełnego "gazu".
@PiotrokeJ: Jeżeli naprawdę myślisz przyszłościowo o tym sprzęcie to odradzam APM. Nie znam się na Nazie, sprawdź jakie są różnice i wybierz najlepszą dla Ciebie opcję. Zestaw Pixhawk z bardzo dobrym GPSem i wieloma dodatkami, które się przydają na AliExpress można dostać za 160$.

Pomyśl o zakupach w okresach promocyjnych. Np. jutro można sporo zaoszczędzić, nawet 10%.