Wpis z mikrobloga

Mój NOP - taki piękny.

Czy zamierzacie z własnych, prywatnych zasobów finansowych pokryć dotychczasowe straty, jakie poniosło miasto z powodu WASZEJ WINY – braku WASZEJ reakcji na nielegalne koczowisko (oraz inne meliny, takie jak Wagenburg) na terenie miejskim?


źródło

tymczasem w Warszawie:

Partia polityczna Narodowe Odrodzenie Polski znalazła się na liście największych dłużników względem Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w dzielnicy Warszawa-Śródmieście. Partia nie płaci za swój lokal i jest winna 93 tysiące miastu.


źródło

#mowiejakjest #takietam #neuropa #gownoburza
  • 28
@cosciekawego: mam nadzieję, że dostaną buldożer za free. Ale obrońcy domagają się "zapewnienia przez miasto godnych warunków".

@stekelenburg2: nie, obrońcy cyganów domagają się zapewnienia im mieszkań socjalnych. A to "wybaczcie" na murze, te teksty o "faszyźmie" w Wybiórczej to nic?

@dziadekwie: zajmują lokal legalnie (bo chyba mają umowę wynajmu), nie płacą czynszu więc zostaną za to ścignięci w momencie gdy miasto uzna to za stosowne. Albo ich wywali, i
@rineo:

zajmują lokal legalnie


Nie płacąc. Wypracowali prawie sto kafla długu wobec miasta, ale maja papier.

Och, to zmienia postać rzeczy!

brakuje argumentów merytorycznych, to przypieprzymy się do grzeszków drugiej strony.


Zrobiło mi się głupio i wpadłam na argument merytoryczny. Proszę:

NOP to populiści, którzy żerują na odpowiednich nastrojach żeby zapewnić sobie atencję i poparcie, posługując się argumentami, które stawiają ich w świetle skończonych hipokrytów.
@cosciekawego: no dokładnie. Niech sobie wynajmują penthouse w Sky Tower jak ich stać. Ale czemu mieliby dostać mieszkanie socjalne albo zajmować kompletnie bezprawnie ziemię należącą do miasta.

Tak w ogóle to mieszkam we Wrocku już ładnych parę lat, ani razu nie widziałem pracującego cygana. Widziałem murzynów, arabów, europejczyków zewsząd, hindusów i azjatów itd., cygania nigdy. Za to w częstotliwości zaczepiania i żulenia kasy ścigają się o pierwsze miejsce z miejscowymi żulami,
PS - krytyka polityczna dostała lokal gratis, NOP musi płacić :>


@rineo: no bo celem lokalu KP było organizowanie wydarzeń kulturalnych, których było tam w tygodniu cała masa. A NOP to partia polityczna, niech buli za lokal, bo cóż ona oferuje mieszkańcom?

Ja jestem przeciwnikiem dawania cyganom mieszkań socjalnych, ale uważam, że NOP należy tępić, a ukazywanie ich hipokryzji to świetny sposób na takowe.
@dziadekwie: Tak, zajmują legalnie. Jeśli nie płacą to zostaną ścignięci albo wyrzuceni i nikt nie będzie miał nic przeciwko. Cyganie zajmują miejscówkę kompletnie bezprawnie, do tego nie robiąc nic pożytecznego (chyba że syf dookoła jest pożyteczny).

NOP to populiści, którzy żerują na odpowiednich nastrojach


Owszem. Ale w tym wypadku mają rację, mimo że na ogół jej nie mają.

które stawiają ich w świetle skończonych hipokrytów.


Zaleganie z czynszem (w cenie na
@rineo:

Tak, zajmują legalnie. Jeśli nie płacą to zostaną ścignięci albo wyrzuceni i nikt nie będzie miał nic przeciwko. Cyganie zajmują miejscówkę kompletnie bezprawnie, do tego nie robiąc nic pożytecznego (chyba że syf dookoła jest pożyteczny).


Zaleganie z czynszem (w cenie na organizację, więc wyższym) to nie to samo co wybudowanie śmierdzących baraków na cudzym terenie i domaganie się mieszkań socjalnych na koszt społeczeństwa. No i nikt nie będzie miał pretensji
@dziadekwie: zaleganie z czynszem to nie to samo co zrobienie koczowiska ze starych banerów i domaganie się darmowego mieszkania. Jeśli NOP nie płaci, to miasto ściągnie należność albo ich wywali i nikt nie będzie miał nic przeciwko (ja też).

Czym się różni pasożytujący NOP od pasożytującej Krytyki Politycznej? @stekelenburg2 : tu masz ich wydarzenia kulturalne - czysta działalność polityczna promująca powszechną równość a'la Lenin, z wisienką na szczycie tortu "piknikiem kultur
@rineo:

zaleganie z czynszem to nie to samo co zrobienie koczowiska ze starych banerów i domaganie się darmowego mieszkania.


No tak. Różnica polega na tym, że NOP-owcy ładniej pachną.

A jakbyś jeszcze zechciał pomóc mi w poszukiwaniach argumentów natury finansowej, to pewnie zwróciłoby twoja uwagę, że NOP-owcom udało się najprawdopodobniej wypracować większy dług, niż koczującym cyganom.

Czym się różni pasożytujący NOP od pasożytującej Krytyki Politycznej?


Tak, w tej rozmowie zabrakło nam
@dziadekwie:

Różnica polega na tym, że NOP-owcy ładniej pachną.


Nie, różnica polega na tym, że NOP wynajął lokal, zalega z czynszem i zostanie eksmitowany albo zwindykowany. Cyganie zajęli teren bezprawnie, postawili swoje baraki bezprawnie, a na groźbę eksmisji reagują darciem mordy o mieszkania socjalne i szanowanie ich "kultury". No i NOP nie żebrze, nie żuli jedzenia po knajpach i nie kradnie po sklepach. A cyganie tak.

NOP-owcom udało się najprawdopodobniej wypracować
@rineo:

na groźbę eksmisji reagują darciem mordy o mieszkania socjalne


Oni, czy ich "obrońcy"?

No i NOP nie żebrze, nie żuli jedzenia po knajpach i nie kradnie po sklepach. A cyganie tak.


I dlatego jest mniejszym złodziejem?

No i jak miastu przestanie to odpowiadać


Przypuszczam, że błędne jest ukryte w tym zdaniu założenia, że miastu to odpowiada. Jak sądzisz?

to ich zwindykuje, w czym problem?


W okradaniu miasta i pomstowaniu na